299 Matýsek

Matýskovi je 12 let, narodil se velmi předčasně jako kilové miminko a svůj život si doslova vybojoval. Hned od narození měl velké problémy, pár dní po jeho narození kvůli infekci mozku mu byl zjištěn hydrocephalus a následovala řada operací mozku a bříška. Více času jsme strávili v nemocnici než doma. Ve třech letech se to ustálilo a přišel další šok - epilepsie a další hospitalizace. Vše jsme zvládli, začali cvičit. Dnes je Matýsek na tom podstatně lépe, vše docela zvládáme, nemocnice už také není tak často naším druhým domovem. Matýsek je strašně optimistický človíček. Je moc hodný, i když potřebuje naši celodenní pomoc, moc se snaží. Velmi nám pomáhají lázně a máme jedno heslo: co nejdříve zahodit vozík. Je to ještě dlouhá cesta, ale všichni tomu věříme, i Matýsek. Matýsek sice špatně, ale mluví, hodně se s ním nasmějeme. Je moc oblíbený i v okolí, má rád každého člověka, ženy zdraví: „Ruku líbám, dámo“ apod. Chodí do 5. třídy speciální školy a chodí tam rád, má rád spolužáky i paní učitelky, a to i z vedlejších tříd. Je to naše sluníčko a celá naše rodina ho miluje.
 Matýsek moc rád vaří, dívá se na pořady s touto tematikou, má svůj kufr na vaření, miluje Babicu a Sapíka. Teď je u nás aktuální Masterchef.
 

Deka

 
Matýsovi jsme ušily barevnou deku s kuchařskou tematikou.
 
1. výšivka - jméno Matýsek - 263 Ivana z Krhové
2. výšivka - meloun - 263 Ivana z Krhové
3. aplikace - logo Masterchef - 176 Iva, Moravské Budějovice
4. aplikace - hamburger - 176 Iva, Moravské Budějovice
5. aplikace - mufin - 176 Iva, Moravské Budějovice
6. výšivka - hříbek - 101 Lucka, Nový Hrozenkov
7.-8. výšivka - kuchař - 206 Marcela z Jetětic
9. výšivka - vejce - 79 Jarmila, Vlašim
10. výšivka - dort - 273 Miluška, Lažiště
11. aplikace - čajová konvice - 29 Anitta S.
12. aplikace - čajový šálek - 29 Anitta S.
 
deku ušila 163 Jana Tom, Praha-Běchovice
přáníčko vyrobila Verabela, Praha
kuchařskou čepici ušila 29 Anitta S.
 
Matýsek deku dostal 23.12.2016. Fotky deky i jednotlivých obrázků si můžete prohlédnout zde.

Matýskova maminka nám napsala:

"Milá paní Dagmar, milé tety. Balík pro Matýska přišel 23.12., tak jsem se rozhodla ho dát nerozbalený Matýskovi pod stromeček, jenom jsme mu vysvětlili, že to není dárek od Ježiška, ale od hodných tetiček. Musím říct, že ne jenom Matýsek, ale i já s manželem jsme byli v pořádném šoku. Něco tak krásného jsme už dlouho neviděli. Deka je překrásná a je vidět, že je opravdu šitá z lásky. Obrovskou radost měl Matěj i z čepice pro kuchaře a zástěry,moc mu sluší a už v tom vaří. S plyšovým melounem chodí spát. Pod dekou odpočívá. Děláte pro naše děti tak krásnou věc, nedá se to jen tak popsat. Posílám Vám fotku Matýska s dárky od Vás. Přejeme Vám krásný rok 2017 a strašně moc děkujeme. Matýsek všem posílá obrovskou pusu. Matýskova maminka Jiřina"