Obrázky šité

Šité obrázky vytvořte libovolnou patchworkovou technikou (šití na papír, aplikace….). Prosíme, nepoužívejte panely.

Použijte výhradně bavlněné materiály. Látky předem vyperte, vysrážejte, vyzkoušejte stálobarevnost.

Barva pozadí obrázku – bílá nebo hodně světlá, např. smetanová či bílá káva, může být jednobarevná nebo s jemným vzorem. Podklad uřízněte z jedné látky, nedoplňujte do rozměru rámečkem, takto si švadlenka lépe upraví velikost bloku při sestavování deky.

Zachovejte, prosím, následující velikosti:

Velikost obrázku - minimálně 10 x 10 cm, maximálně 20 x 20 cm, obrázek umístěte na střed čtverce. Prosím, dodržujte minimální i maximální velikosti obrázků. Jejich nedodržením vznikají švadlenkám veliké problémy při sestavení do deky. 

Velikost výsledného čtverce je stanovena již po vysrážení na 25 x 25 cm. Stříhejte tedy podkladovou látku i s přídavkem na švy a na vysrážení, tedy alespoň 28 x 28 cm.

Pokud chcete šít obrázek pro konkrétní deku, vyberte motiv podle požadavku vypsaného na stránce dítěte. Zašlete krátkou informaci o vybraném motivu na odkaz tam uvedený (na mailovou adresu uvedenou níže), aby se zabránilo opakování. Obrázek, prosím, ušijte a zašlete v co nejkratším termínu, aby švadlenka mohla začít sestavovat deku.

Vyšijte, prosím, na čtverec podpis - většinou jméno a místo. Podpis by měl být malý a ne příliš výrazný. Neměl by překročit maximální velikost obrázku, tzn. 20 x 20 cm. Nezůstávejte v anonymitě, děti se rády dívají, kolik lidí a z jakých koutů republiky se snažilo, aby jim udělalo radost.

Obrázek odešlete na adresu uvedenou níže a připojte informací, od koho obrázek je, případně pro kterou deku je připravený, nebo jestli je to obrázek náhradní do skladu. Doporučujeme vložit obrázek do igelitového pytlíčku nebo do obálky, které zabrání náhodnému poškození (promočení apod.).

Mějte, prosím, na paměti, že výrobky jsou určené nemocným dětem. Nevystavujte je škodlivým vlivům, především vlivu kouření.

Deky z lásky, z.s., Žižkovo náměstí 267, 258 01 Vlašim
www.dekyzlasky.cz
dagmar@dekyzlasky.cz