Pravidla pro šití deky

Deku pro konkrétní dítě ušijte libovolnou patchworkovou metodou podle požadavku vypsaného projektu z obrázků, které vám zašleme. Používejte 100% bavlněné látky. Vyberte, prosím, látky nové – dosud nepoužité. Materiály na vrchní top i na spodní stranu předem vyperte – vysrážejte a vyzkoušejte stálobarevnost materiálů. Obrázky vyšívané křížkovým stehem na panamě či kanavě nejprve vypodložte vlizelinem nebo plátýnkem, aby vatelín neprolézal skrz tkaninu.

Pokud byste chtěly ušít celou deku samy včetně všech obrázků, i to je možné. Napište na dagmar@dekyzlasky.cz, najdeme vhodný projekt.

Na výplň (střední vrstvu) použijte vatelín nebo termolín. Doporučená gramáž je 150 g/m2.

Velikost deky včetně počtu čtverců je určena v projektu podle věku dítěte, případně podle dispozic dítěte:

Malá deka    - pro děti od 0 do 3 let    -   6 obrázkových čtverců - rozměr - cca 90  x 110 cm

Střední deka - pro děti od 3 do 6 let    -   9 obrázkových čtverců - rozměr - cca 100 x 130 cm

Velká deka   - pro děti od 7 do 16 let   - 12 obrázkových čtverců - rozměr - cca 120 x 150 cm

Pro starší děti může být stanoven rozměr větší – 125 x 170 cm, 130 x 180 cm… Velikost deky vypsaná v projektu je orientační a minimální, není nutné dodržet ji přesně na centimetr. Neměla by být ale menší.

Před lemováním přišijte na zadní stranu logo projektu, které dostanete spolu s obrázkovými čtverci. Poté deku obvyklým způsobem olemujte.

Mějte, prosím, na paměti, že deka je určena nemocnému dítěti. Nevystavujte ji, prosím, škodlivým vlivům, zejména vlivu kouření a jiných alergenů.

 

Co dělat, až došijete deku

Deku po ušití vyperte, vysušte, přežehlete napařovací nebo parní žehličkou. Dejte, prosím, pozor, abyste neseškvařily vatelín.

Deku odešlete na níže uvedenou adresu.

 

Deky z lásky, z.s., Žižkovo náměstí 267, 258 01 Vlašim

www.dekyzlasky.cz

dagmar@dekyzlasky.cz