Šití polštářků

Polštářek ušijte z nových 100 % bavlněných látek, látky předem vyperte – vysrážejte a vyzkoušejte stálobarevnost materiálů. Na podložení přední strany polštářku použijte vatelín. Pokud bude na přední straně polštářku obrázek vyšitý křížkovým stehem na panamě či kanavě, podložte nejprve výšivku vlizelinem nebo plátýnkem, aby vatelín neprolézal.

Polštářek může mít zapínání na zip, knoflíky, nebo tzv. hotelové.

Rozměry polštářku jsou 35 x 35 cm, maximálně 45 x 45 cm, protože do polštářků dáváme náplně IKEA, které mají rozměr 35 x 35 cm, nebo náplně od Stoklasy o rozměru 40 x 40 cm. Pokud chcete ušít polštářek v jiném rozměru, prosím, pošlete jej včetně náplně.

Polštářek zpracujte tak, aby uvnitř nebyly vidět nitě ani švy spojující vrchní část polštáře se spodní částí. Buď udělejte klasický lem jako na dece, nebo po otočení ještě proštepujte polštářek na patku, abyste šev schovaly. Není hezké, když uvnitř polštářku vykukují nitě a švy, polštářek bude také trvanlivější.

Polštářek po ušití vyperte, přežehlete napařovací nebo parní žehličkou. Dejte, prosím, pozor, abyste neseškvařily vatelín.

Polštářek vložte do igelitového sáčku, aby se zabránilo náhodnému poškození či promočení během doručování a odešlete na adresu níže. Připojte informací, od koho polštářek je a pro který projekt je připravený, nebo jestli je to polštářek náhradní do skladu.

Mějte, prosím, na paměti, že výrobky jsou určené nemocným dětem. Nevystavujte je škodlivým vlivům, především vlivu kouření.

Deky z lásky, z.s., Žižkovo náměstí 267, 258 01 Vlašim
www.dekyzlasky.cz
dagmar@dekyzlasky.cz