Vyšívané obrázky

Obrázky vyšívejte křížkovou technikou nebo jinak, třeba i na stroji. Použijte výhradně bavlněné materiály:

Podkladový materiál – bavlněný s pravidelnou strukturou, bílý, pouze na vyžádání použijte jinou barvu podkladu. Hustota struktury materiálu záleží na vyšívajícím a na vzoru, aby odpovídal pravidlům. Nepoužívejte, prosím, materiál určený k tapiseriím (je moc tvrdý).

příze – bavlněná, např. mouline, perlovka či jiná bavlněná stálobarevná vyšívací příze.

Zachovejte, prosím, následující velikosti:
Velikost obrázku - minimálně 10 x 10 cm, maximálně 20 x 20 cm, obrázek umístěte na střed čtverce. Prosím, dodržujte minimální i maximální velikosti obrázků. Jejich nedodržením vznikají švadlenkám veliké problémy při sestavování do deky.

Velikost výsledného čtverce již po vysrážení - 25 x 25 cm. Při stříhání podkladového materiálu připočítejte přídavek na vysrážení a stříhejte materiál aspoň cca 28 x 28 cm.

Pokud chcete vyšívat obrázek pro konkrétní deku, vyberte motiv podle požadavku vypsaného na webové stránce dítěte. Zašlete krátkou informaci o vybraném motivu na odkaz tam uvedený (na mailovou adresu uvedenou níže), aby se zabránilo opakování. Obrázek, prosím, vyšijte a zašlete v co nejkratším termínu, aby švadlenka mohla začít sestavovat deku.

Vyšijte, prosím, na čtverec podpis - většinou jméno a místo. Podpis by měl být malý a ne příliš výrazný. Neměl by překročit maximální velikost obrázku, tzn. 20 x 20 cm. Nezůstávejte v anonymitě, děti se rády dívají, kolik lidí a z jakých koutů republiky se snažilo, aby jim udělalo radost.

Příprava obrázku před odesláním: zkontrolujte, prosím, obrázek, aby nikde nezůstaly volné nitě. Všechny na zadní straně obrázku pečlivě zajistěte, aby se obrázek nemohl začít párat – při praní nebo při další manipulaci s ním. Obrázek vyperte, vysrážejte, odstraňte všechny pomocné linky. Vyzkoušejte, zda bavlnka použitá na vyšití nebarví. Doporučujeme zalít obrázek vařící vodou z varné konvice. Tímto chceme předejít nehodám při konečném praní deky, kdy obrázek nebo jeho část zabarví okolní látky a tím deku znehodnotí.

Obrázek odešlete na adresu uvedenou níže a připojte informací, od koho obrázek je, případně pro kterou deku je připravený, nebo jestli je to obrázek náhradní do skladu. Doporučujeme vložit obrázek do igelitového pytlíčku nebo do obálky, které zabrání náhodnému poškození (promočení apod.).

Mějte, prosím, na paměti, že výrobky jsou určené nemocným dětem. Nevystavujte je škodlivým vlivům, především vlivu kouření.

Deky z lásky, z.s., Žižkovo náměstí 267, 258 01 Vlašim
www.dekyzlasky.cz
dagmar@dekyzlasky.cz