Kubík

Kubík se narodil s vrozenou vadou 13.chromozomu a od toho se odvíjí další jeho postižení. Má svalovou hypotonii, defekt komorového a síňového septa, ageneze corpus callosum…. Přes všechna svá postižení je Kubíček moc šikovný. Sice nechodí, neposadí se a ani nemluví, ale lidem, které má rád, dokáže dát svou lásku najevo. Dokáže se smát a radovat ze života, když je spokojený, ale dokáže dát najevo, i když se mu něco nelíbí. Jak říká maminka – neplánujeme, co bude, neřešíme, co bylo, ale radujeme se z každého dne, co jsme prožili !

 

Kubík má rád veškeré veselé pohádky, např. Krteček, Křemílek a Vochomůrka, Medvídek Pú, Pat a Mat, dětské písničky, prostě veselé a barevné věci.

Sám se nedokáže soustředit na určité věci.

Deka

Pro Kubíka jsme připravily veselou deku se spoustou veselých obrázků (pohádkové postavičky, veselá zvířátka a jiné ), rozměr je zhruba 100 x 130 cm.

1. aplikace - jméno Kubík - Míla Plívová, Praha

2. aplikace - Křemílek - Wilde

3. aplikace - Vochomůrka - Wilde

4. výšivka - Spongebob - Luci R.

5. aplikace - ovečka - Petra Pospíšilová Pampalini

6. aplikace - houbička - Petra Pospíšilová Pampalini

7. výšivka - prasátko PEPE - Jola P. - Polsko

8. výšivka - Babča z Gumídků - Jola P. - Polsko

9. aplikace - Medvídek Pú - Doubravka, Praha

Deku ušila Jamala.

Přáníčko vyrobilo Myšátko z Pelhřimova.

Deku si Kubíčkovi rodiče převzali 30.11.2012. Foto deky i jednotlivých bločků najdete v galerii.

Kubíčkova maminka poslala poděkování všem švadlenkám, které se na dece podílely:

Dobrý den paní Dagmar, dneska nám přišel balíček a v něm deka od vás a vašich moc šikovných švadlenek.

Nemůžu ani napsat a vyjádřit jak krásný pocit jsem měla, když jsem balíček otvírala! Moc mně potěšil dopis od vás, je plný krásných slov a podpory pro nás. Vážíme si vás za to, že jen tak chcete udělat radost dětem a nám rodičům :)

Deka je překrásná!!! Barevná plná nádherných vyšívaných obrázků... a co to muselo dát práce to všechno sešít dohromady!! Vážně neumím vyjádřit jak moc by jsme vám chtěli za ni poděkovat... Vím, že to asi slyšíte od každého komu jste děku předali :) Ale my si toho opravdu moc ceníme a děkujeme za tak krásný dáreček! Udělala jsem pár fotek, abych se mohla pochválit, ale už je deka zase zabalená a bude čekat do vánoc. Pak ji dáme Kubíkovi pod stromeček :) V neposlední řadě taky moc děkujeme za překrásné přáníčko od dítka ze spec. školy, pozdravujte ho prosím od nás a vyřiďte, že je moc hezké. Už jsem si ho doma i vystavila :) Červený dinosauřík už odpočívá s Kubíkem v posteli :)

Takže ještě jednou všem MOC a upřímně děkujeme, pozdravujeme vás a Kubík posílá všem tetám a švadlenkám co se podílely na naší dece pusinky!! :)  Mějte se moc krásně a všem přejeme k blížícím se svátkům: Šťastné a veselé vánoce :) Kubík + A+P