Filípek

Filípek je veselý chlapec, který trpí DMO-tetraparesou, rodiče musí využívat zdravotní kočárek. Filípek míval i epileptické záchvaty. Je slepý. Navštěvuje speciální školu, kde je spokojený. Má rád své sestřičky.

 

Filípek má 2 sestřičky, Natálku, které jsme připravily deku v projektu č. 7, a Anežku, které jsme ušily polštářek (více projekt č. 7)

Deka

Filípek nevidí, proto jsme pro něj připravily veselou deku, kterou může poznávat svýma rukama.

Na deku o rozměru 130 x 170 cm jsme potřebovaly 12 3D obrázků. Byly to takové 3D obrázky, které vystupovaly jen strukturou použitého materiálu nebo tak, že obrázek byl podložen vatelínem. Nemohly jsme použít obrázky, u kterých hrozilo, že je Filípek odtrhne.

1. aplikace - jméno Filípek - Vave

2. aplikace - šnek - Marcela

3. aplikace - rybička - Zdena, Teplice

4. výšivka - hrošík - Hana

5. aplikace - ovečka - Anitta S.

6. aplikace - ježek - Wjanka, Žatec

7. aplikace - želva - Wjanka, Žatec

8. aplikace - kočka - Pavlína

9. aplikace - ovečka - Renata, Nový Hrozenkov

10. aplikace - brouček - Anitta S.

11. aplikace - zvířátko - Renata, Nový Hrozenkov

12. aplikace - zvířátko - Renata, Nový Hrozenkov

Deku ušila Dana, Orlová 

Přáníčko vyrobila Magdalena, Polsko.

Filípkova deka byla předána 21.12.2012, Filípek si ji rozbalil až pod stromečkem. Foto deky a obrázků najdete v galerii.

Filípkova maminka napsala na facebook poděkování:

Tak dnes dorazily tři krásně zabalené dárečky, tři krásná přáníčka a jeden nádherný dopis, u kterého mi i slzy ukáply. Jestli se nebudete zlobit, nechám to takto krásně zabalené a dáme pod stromeček. Děkujeme za nádherný dopis, děkujeme celému týmu, jste prostě úžasný, děkujeme všem švadlenkám, všem hodným lidičkám, který se na tomto projektu podílí, protože věřím, že i ty naše deky budou stejně krásné jako všechny ty ostatní deky, které jste už rozdali a udělali s nimi velikou radost těm našim dětičkám, hned na Štědrý den dodám fotky. Strašně moc moc moc děkujeme !!!!

Po vánocích ještě připsala: Deka pro Fildu je též luxusní, tady se ještě směje, za pár minut bylo po štědrém klidném večeru. Filda začal zvracet a hned si deku problindil, ale deka už je zas čisťounká, voňavá a opět se do ní zachuchlává, též velké děkujem.