18 Kristýnka

Kristýnka je 16ti letá slečna, která po narození prodělala DMO. Následkem je spastická triuparéza – má postižené dolní končetiny a lehce pravou ruku. Nechodí, je upoutána na invalidní vozík a je plně závislá na pomoci.

Kristýnka miluje zvířátka, hlavně exotické papoušky, ale i králíčky, pejsky, kočičky. Doma chová andulky a morčátka.

Deka

Pro Kristýnku jsme připravily deku se zvířátky. Potřebovaly jsme 12 čtverců, deka má rozměr zhruba 125 x 170 cm. Protože jsme měly navíc krásnou výšivku morčat, dostala Kristýnka navíc ještě polštářek.

1. výšivka - jméno Kristýnka - Byszla

2. výšivka - andulky - Ivana, Praha

3. výšivka - labuť - Jiřina, Třemošná

4. výšivka - zelené andulky - Šárka z Frenštátu

5. výšivka - sýkorky - Ivana, Praha

6. aplikace - kočka - Mária, Rožnov pod Radhoštěm

7. výšivka - kočička s klubkem - Šárka z Frenštátu

8. aplikace - morče - KatkaB

9. aplikace - kos - Danuše Březinová

10. aplikace - pejsek - Oliku

11. výšivka - hlava boxera - Luci R.

12. aplikace - kočička - Oliku

Přáníčko nakreslila Klárka z Vlašimi.

Výšivka na polštářek - morčata - Milena, Řisuty

Polštářek ušila - Dagmar, Vlašim 

Deku ušila - Danuše Březinová 

Kristýnka svou deku dostala 26.3.2013. Fotky deky, polštářku i detailů najdete v galerii.  

Maminka Kristýnky nám poslala poděkování: Dobrý večer paní Dagmar, moc Vás zdravíme  a chci ze srdce poděkovat Vám, všem švadlenkám a ochotným maminkám, které se podílely na vytvoření tak nádherné deky a polštářku pro naší Kristýnku!! Balíček přišel dnes v pořádku, čekala jsem na Kristýnku až příjede ze školy, aby si sama rozbalila takové veliké překvapení a sledovala jsem její oči a úsměv, to se nedá popsat s jakou radostí a obdivem jsme prohlíželi deku a polštářek Z LÁSKY!! V dnešní době se člověk málokdy sejde s takovou pomocí od lidiček které vlastně osobně nezná a kteří  jsou ochotní z vlastní vůle takto udělat radost  nemocnému dítěti a jeho rodičům. Jsme Vám všem moc vděční a přejeme hlavně dobré zdraví, úsměv na tváři a ještě jednou VELIKÝ DIK !! maminka Zdena a Kristýnka 

O Kristýnčině dece se mluvilo i v pořadu Křížem krajem ostravského rozhlasu, k tomu nám Kristýnky maminka napsala toto: S radostí jsem si poslechla reportáž z archivu rádia,a prohlédla si internetovou stránku patchwork.klubu. Mám velikou radost že jsou kolem nás dobří lidé přeji vám hodně štěstí a radosti v životě !!