25 Matýsek

Matýsek je 6 letý chlapec, který se potýká s DMO – spastickou tetraparesou, epilepsií, gastrostomií a tracheostomií. Je vyživován převážně tekutou či kašovitou stravou. Jak nám napsala Matýskova sestra Lucie: „Matýsek se nehýbe, tudíž je stále promrzlý a dárek v podobě deky by bylo přesně to, co by potřeboval.“

Deka

Pro Matýska jsme připravily deku s obrázky z kresleného seriálu Auta (Cars) - Bleska McQueena, Buráka... a s obrázky krtečka. Protože Matýsek reaguje hlavně na výrazné barvy, použily švadlenky jasné a výrazné materiály. Deka má rozměr zhruba 120 x 150 cm.

Matýsek má ještě jednu sestru - Petru. Pro Petrušku jsme připravily polštářek s Hello Kitty.

Na deku jsme potřebovaly 12 čtverců:

1. výšivka - jméno MATÝSEK - Monika Š.

2. výšivka - krtek - Jiřina, Třemošná

3. výšivka - Blesk McQueen - Jola P., Polsko

4. výšivka - krtek - Hana, Rousínov

5. výšivka - Blesk McQueen - Marcela Bednářová - stilla

6. výšivka - Burák - Luci R.

7. výšivka - Sally - Marcela Bednářová - stilla

8. výšivka - Mack - Marcela Bednářová - stilla

9. výšivka - Burák - Marcela Bednářová - stilla

10. výšivka - Sally - Hana, Rousínov

11, aplikace - zvířátko z Krtečka - Rachelka

12. aplikace - zvířátko z Krtečka - Rachelka

Polštářek ušila Dagmar T.

Deku ušila Dagmar T.

Přáníčko pro Matýska vyrobilo Myšátko z Pelhřimova, přáníčko pro Petru vyrobila Magdalena z Polska.

 

Fotky deky, polštářku i jednotlivých obrázků najdete v galerii.

Maminka napsala na fcb své poděkování: "Dobrý den, dnes nám přišel úhledný balíček s nádherně zabalenou dekou pro našeho Matýska a polštářkem pro jeho setru Peťu  Nádherně propracovaná deka nám udělala velikou radost, tím spíš, že Matýsek bojuje s virozou. Už pod ní spinká, deka je opravdu teploučká, na jeho promrzlé tělíčko dělaná jak na míru. Obrázky jsou ještě hezčí než na fotkách, červená a žlutá jsou přesně barvy, na které Matýsek reaguje. Výšivky - no to se nedá popsat, prostě nádhera. To samé platí i polštářku. Chtěli bychom moc poděkovat všem tetám - švadlenkám, které deku připravovaly a kompletovaly. Patří jim náš velký obdiv a dík. Jsme rádi, že jsou mezi námi lidé, kteří chtějí ne jen pomoci, ale udělat i radost. Chtěla bych poděkovat i za přáníčka i dopis, čtení se neobešlo bez slz radosti a dojetí. Ještě jednou moc děkujeme."