30 Lukášek

Lukáškovi jsou 4 roky. Trpí DMO spastickou diparezou s výraznými kontrakturami a epilepsií. Postaví se sám, ale chodí jen s pomocí za obě ruce nebo kolem nábytku. Navštěvuje MŠ, začíná tvořit věty ze 3 až 4 slov.

Lukáška čeká zhruba za měsíc zákrok a po té intenzivní rehabilitace, které by mu mohly pomoci dostat se na nožky. Bylo by skvělé, kdyby se nám podařilo připravit deku pro Lukáška v rekordním čase tak, aby ji už mohl mít s sebou.

Lukášek miluje dopravní prostředky, hasiče, policii, sanitky a mašinku Tomáše. 

Lukášek má malého roční bratříčka, který od nás dostane polštářek.

Deka

Pro Lukáška se nám podařilo připravit deku plnou dopravních prostředků v rekordním čase, dostal ji dříve, než nastoupil do nemocnice na zákrok. Lukášek má rád spoustu barev - zelenou, modrou, žlutou, červenou, černou i hnědou. Jeho deka má rozměr zhruba 100 x 130 cm.

1.  aplikace - jméno LUKÁŠEK - Zuzka

2. aplikace - vrtulník - Anďa H.

3. výšivka - pracovní auto - Zdena, Teplice

4. výšivka - modré autíčko - Hana, Rousínov

5. výšivka - mašinka - Magdalena, Polsko

6. výšivka - parník - Jiřina, Třemošná

7. aplikace - hasičské auto - Wjanka

8. aplikace - horkovzdušný balón - Eva, Brno

9. aplikace - mašinka Tomáš - Míla Plívová, Praha

Deku ušila nokyk. 

Polštářek pro Vojtíška ušila Jarfi pro Lukáška nokyk 

Deku jsme stihly do měsíce předat, Lukášek si ji převzal 13.3.2013. Fotky deky a detaily obrázků najdete zde.

Lukáškova maminka zveřejnila na facebooku poděkování pro všechny švadlenky: 

Včera Lukášek dostal balík, ze kterého byl nadšený jak on tak jeho bráška. Bylo to jako na Vánoce, tolik krásných dárků! Deku si zamiloval ihned, všude ji sebou táhne, udělal ze sebe želvičku a s dekou na zádech cestuje po podlaze :) Medvídka daroval bráškovi a o sluníčko se dělí společně. Vojtínek má polštářek v postýlce a magnetky jsou na lednici :) Děkujeme za krásné dopisy, moc nás potěšily a posíláme jedno veliké DĚKUJEME za tento úžasný projekt všem organizátorům a šikovným švadlenkám, které se do toho zapojily. :)