36 Štěpánek

Štěpánkovi bude v dubnu 6 let. Štěpánkovi byl diagnostikován dětský autismus středně funkční, hyperkinetická forma ADHD, epilepsie, dále má astma bronchiale a genetickou poruchu srážlivosti krve. Štěpánek potřebuje neustálý dohled a dopomoc při všech činnostech. Štěpánkův svět jsou vlaky, tramvaje, autobusy a jízdní řády, miluje čísla. Zná jízdní řády, identifikační čísla vozů Dopravních podniků, zná všechny možné spoje.

Štěpánek má dva brášky, kterým připravíme jasně zelené polštářky se jménem a obrázkem. Staršímu 12ti letému Danečkovi s parní mašinkou a notičkami a mladšímu 2,5 letému Andělínkovi s mašinkou Tomášem. V roce 2014 jsme i bráškům šily deky, Danečkovi v projektu č.102 a Andělínkovi v projektu č.103.

Deka

Štěpánkovi jsme připravily jasně zelenou deku o rozměru 120 x 150 cm, potřebovaly jsme 12 čtverců s obrázky. Štěpánek si přál, aby na dece našel obrázek Hello Kitty, skřítka Noddyho, ale hlavně pendolino, vlaky, tramvaje, autobusy a především čísla, která zbožňuje. Což se nám snad podařilo :)

1. výšivka - jméno Štěpánek - Byszla

2. výšivka - Hello Kitty s limonádou - Marcela Bednářová - stilla

3. výšivka - čísla - Marcela Bednářová - stilla

4. aplikace - vláček - Makra Chrudim

5. aplikace - pendolino - Míla Plívová, Praha

6. aplikace - autobus - Míla Plívová, Praha

7. aplikace - skřítek Noddy - Monika Š.

8. aplikace - identifikační číslo vlaku - Monika Š

9. aplikace -skřítek Noddy - Dagmar T.

10. aplikce - Hello Kitty - Janaetz

11. aplikace - Hello Kitty - Jarfi

12. aplikace - tramvaj - Alžběta, Jakubovice

Polštářek pro Andělínka - Šavi, Březolupy

Polštářek pro Danečka - Jamala 

Deku pro Štěpánka ušila Ruzena 9 

Přáníčka vyrobila Myšátka

Fotku deky i jednotlivých obrázků si můžete prohlédnout zde.

Maminka napsala švadlenkám poděkování:

"Dobrý den, dnes nám přišel velký balík... ;-) Když se Štěpánek dozvěděl, že je to jeho deka, skákal radostí až do stropu :-D Jeho bráškové Andělínek i Daneček jsou také nadšení, dočkali se překrásných polštářků :-) 

Chtěla bych za nás všechny mockrát poděkovat všem, kteří se na tomto úžasném projektu podílí, všem obětavým švadlenkám, které pro naše kluky ušily opravdu výstavní kousky, také děkujeme za přáníčka i magnetické záložky do knížky!!!

Přeji Vám krásné dny s hřejivým pocitem u srdíčka, že činíte spoustu dětí šťastných!!!"