38 Valinka

Valinka měla krátce po porodu krvácení do mozku, a v důsledku toho trpí DMO – centrální spastickou kvadruparézou a psychomotorickou retardací. Díky vytrvalému cvičení Vojtovy metody a dalším rehabilitacím se Valinka hodně zlepšuje. Přesto ve svých dvou letech sama nesedí ani nestojí, ale dokáže si už trochu sama hrát a pít z lahvičky. Stále nemluví, ale svým nejbližším rozumí.

 

Valinka má 6 letého bratříčka Filípka. Pro něj jsme připravily pirátský polštářek.

Deka

Pro Valinku jsme připravily deku v barvách fialové a růžové o rozměru zhruba 100 x 130 cm. Na obrázcích zvířátka, kytičky a srdíčka.

1. výšivka - jméno Valinka - Luci R.

2. výšivka - víla Ocúnka - Hanka XIII.

3. výšivka - kopretina - Hana, Rousínov

4. výšivka - medvědice s kytičkami - Edita Vyvlečková, Havířov - Šumbark

5. výšivka - andělíček - Lada, Kateřinky

6. výšivka - kytičky - Magdalena z Polska

7. výšivka - kočička - Jiřina, Třemošná

8. výšivka - kočička - Zdena, Teplice

9. výšivka - kytičkové srdíčko - Hami

Deku ušila Míla Plívová, Praha   

Polštářek pro Filípka ušila Eva Brabcová, Jablonec nad Nisou

                - výšivka - pirátská lebka - Luci R.

Přáníčko vyrobila Magdalena z Polska

Fotografie deky i detaily obrázků, polštářku ap. si můžete prohlédnout zde.

Tentokrát deka čekala na Valinku několik dní na poště, která byla v době povodní zavřená. Ale i Valinka s bráškou se dočkali a krásnou deku s polštářkem si převzali. Maminka poslala své poděkování:

Dobrý večer paní Dagmar, tak už máme deku, polštářek a i krásné dárečky doma... Je to opravdu velikánská nádhera a skláním klobouk před všemi těmi tetičkami, co se podílely na ušití deky a polštářku....Chtěla bych mít, taky tak zlaté ručičky jako je máte vy, ale já bych si přišila všechny prsty...:-(..Přeji Vám mnoho štěstí a spokojených dětiček plné úsměvu...;) S pozdravem Simona, Valérie a Filip :-)

Přidala nám i příspěvek na facebook:

Dobrý večer milé a úžasné tetičky, chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za úžasnou deku pro naší Valinku a překrásný polštářek pro jejího brášku Filípka. Jste neskutečné šikulky. Filípkovi polštářek udělal ohromnou radost, Valinka si obrázky prohlížela s úsměvem na tváři a to je to nejcennější pro nás všechny. ;) Přeji Vám mnoho krásných dnu plných sluníčka, moc spokojených dětiček, které budou tak šťastné z Vaší práce,jako ty naší andílci.....Všichni máte ♥ na správném místě...S pozdravem maminka Simona, Valinka a Filípek :-)