64 Sašínek

Sašínkovi bude brzy 10 let. Saša je nevidomý, DMO s kvadrupostižením končetin a centrálním hypotonickým syndromem, s těžkou PMR, vše je komplikované problémy s dýcháním a zahleňováním, má zavedenu výživovou sondu do žaludku. Své velmi těžké postižení snáší velice trpělivě, navzdory všemu je úžasně milý a radostný chlapec.

Sašínek má čtyři sourozence - brášky Roberta (16 let) a Františka (9 let) a sestřičky Anetku (7 let) a Sáru (6 let). Pro každého z nich připravíme polštářek, pro Roberta s moderním autem, pro Františka a Anetku se Sárou třeba se zvířátky.

Sašínek je nevidomý, ale do vzdálenosti max 1 metru vidí kontrastní barvy, pokud jsou dobře osvětlené.

Deka

Sašínkovi jsme ušily deku s 3D obrázky motýlů, rybiček a ptáčků. Obrázky tedymůže Sašínek vnímat i ohmatáváním. 

1. aplikace - jméno "Sašínek" - 66 Míla Plívová, Praha

2. aplikace - motýl - Monika

3. aplikace - ryba - Anna S., Ustroň, Polsko

4. aplikace - motýl s květinou - 51 Hana, Zawiercie, Polsko

5. aplikace - sluníčko - 98 Rachelka

6. aplikace - motýl - 86 Marcela Bednářová - stilla

7.aplikace - ptáček - 31 Zdena, Teplice

8. aplikace - sovička - 135 Iresna

9. aplikace - ptáček - 135 Irena

10. aplikace - beruška - 29 Anitta S.

11. aplikace - ptáček a rybička - 138 Alohe

12. aplikace - ryba - 31 Zdena, Teplice

Polštářky ušily:

  - pro Roberta a pro Františka - 63 Renata, Nový Hrozenkov

  - pro Anetku a pro Sáru - 9 Wilde

Deku ušila 5 Vave, Praha

Na Sašínka a jeho sourozence počkalo překvapení pod stromeček. Fotky deky, polštářků i jednotlivých obrázků si můžete prohlédnout zde.

Maminka Sašínka nám napsala: "Dobrý den, moc se omlouvám, že jsem se neozvala, ale neměla jsem kdy hledat kontakt na vás. Pečujeme totiž o pět dětí, z toho o těžce postiženého Sašu, středně těžce postiženou Sáru a František s Robertem trpí lehkým postižením. Až Váš dopis mne donutil k tomu, abych balík rozbalila a prohlédla. Překvapil mne mile jeho obsah, hlavně krásné dopisy paní Aleny a vůbec všechny výrobky. Jsem dojatá. Moc jménem dětí děkuji. Mám na Vás jednu prosbu. Protože se blíží Vánoce, tak jsem deku a polštáře schovala, s tím, že děti je dostanou pod stromeček. Ještě jednou moc děkuji a jsem všem zúčastněným na akci deka z lásky velmi vděčná."

Když si děti dárky rozbalily, poslala nám maminka ještě jeden dopis, i s fotkami: "Dobrý den, děkujeme za přání k vánocům, které i díky vaší dece z lásky a polštářkům pro děti jsme prožili radostně. V příloze vám posílám fotky vašeho nádherného výrobku se spokojeným Sašínkem. Opravdu jsem dojatá k slzám i díky krásnému dopisu pro mne a manžela. Omlouvám se, že nejstarší Sašínkův bratr na fotce není, ač měl z polštářku radost, fotit se odmítl. Ale zpět k dece. Vyrobili jste ji opravdu dokonale. Dokonce šustivý materiál Saša hmatá a líbí se mu. Myslím, že Saša ji trochu musí vidět, prože je opravdu kontrastní a při umělém osvětlení večer dokonce svítí. Nevím, jestli jste byli na školení pro zrakovou stimulaci ze Střediska rané péče, protože by vaše dílo bylo jimi jistě oceněno. Stejně tak oceňujeme vaši láskyplnou práci i my a všichni, kteří deku viděli. Do příštího roku 2014 vám všem přejeme hodně zdraví, spokojenosti a síly k tomu, co děláte pro nemocné děti a jejich blízké. Pozdravy posíláme i do sousedního Polska, protože jsme zjistili, že dvě ženy se podílely na dece i v nedalekém Polsku, se kterým naše obec sousedí. Ještě jednou velké díky posíláme i za Sašu, který je schopen poděkovat jen úsměvem, který jsem složitě chytala fotoaparátem, ač normálně se usmívá často, ale na povel do foťáku mu to nejde. Držte se."