70 Patriček

Patričkovi je 7 let. Patriček silně nedoslýchá na obě ouška. V oblasti motoriky je DMO s triparetickou a spastickou formou, má postiženou levou horní a obě dolní končetiny. Pohybuje se „chůzí“ ve vysokém kleku, obchází nábytek a stěny. Mimo domov užívá invalidní vozík. Mentálně se Patričkův vývoj zastavil na 20. měsíci, umí vyjádřit potřebu žízně a hladu. Uměl asi 10 slov, ale dětský autismus způsobuje, že nabyté dovednosti mohou během jednoho dne opět vymizet. 

Patriček má rád měkké věci na mazlení (plyšáky, polštářky, deky…) a tkaničky, šňůrky či provázky všeho druhu. S jinými hračkami si nehraje, ani na pohádky se nedívá.

Patriček má mladšího brášku Nikoláska, pro něj je vypsán projekt č.71.

Deka

Patričkovi jsme ušily deku o rozměru zhruba 120 x 150 cm a potřebovaly jsme 12 obrázků na téma plyšáčci na mazlení, hračky. Objevily se i obrázky s tkaničkami a šňůrkami, docela švadlenka, která deku sestavovala, zakomponovala další šňůrky, které Patriček miluje.

1. výšivka - jméno "Patriček" - 145 Aldaro - Dana

2. výšivka - vrtulníček - 74 Jiřina, Třemošná

3. výšivka - panda se srdíčkem - 82 Magdalena, Polsko

4. výšivka - tygřík "me to you" - 86 Marcela Bednářová - stilla

5. výšivka - lvíček "me to you" - 86 Marcela Bednářová - stilla

6. aplikace 3D - sluníčko (se šňůrkovými paprsky) - 5 Vave, Praha

7. aplikace 3D - bota - 5 Vave, Praha

8. aplikace - žirafka - 138 Alohe

9. aplikace 3D - mráčky a déšť - 138 Alohe

10. výšivka - medvídek - 31 Zdena, Teplice

11. výšivka - medvídek - 18 Eva

12. aplikace - medvídek - 145 Aldaro - Dana

přáníčko vyrobila 70 Arakis z Liberce

polštářek ušila 1 Dagmar, Vlašim

Deku ušila 85 Ivana

Patriček svou deku dostal 26.11.2013. Fotky deky i hotových obrázků najdete zde.

Maminka nám na facebook napsala: "Chtěla bych moc poděkovat švadlenkám z Čech, Moravy, Slovenska a Polska, které se podílely na výrobě dek pro mé dva chlapce Patrička a Nikoláska. Švadlence Ivaně děkuji za ušití deky pro Patrička a skvělý nápad s propletenými šňůrkami z kterých měl obrovskou radost. Švadlence Jarunce za ušití deky pro Nikoláska a krásného polštářku navíc. Velkou radost udělaly také dárky a přáníčka. Za přáníčka děkuji Arakis a Katce. Moc si vážím Vaší práce a velkých srdcí.