71 Nikolásek

Nikoláskovi bude 5 let, je autista s hyperkinetickým syndromem a SMR. Niky navštěvuje speciální MŠ – logopedickou třídu, kterou díky asistentovi velmi dobře zvládá. Rodiče i asistent mu pomáhají překonávat komunikační bariéry, protože Nikoláskovým největším problémem je mluvení, porozumění a pochopení řeči. Jako podpůrný prostředek používají piktogramy, komunikační tabulky či iPad, doma používají obrázkový denní režim. 

Nikolásek už od malička miluje dinosaury. Staví je do řad, kruhů dělá stáda či vytváří příběhy. Dinosaury nazývá „TATUTUJ“, je to i jeho přezdívka ve školce. Miluje také počítače, mobilní telefony, iPady…, které umí velmi dobře ovládat. Rád sleduje i animované pohádky.

Nikolásek má staršího brášku Patrika, pro kterého je vypsaný projekt č.70.

Deka

Nikoláskovi jsme ušili deku o rozměru 120 x 150 cm - stejně velkou jako pro jeho brášku. Byla z 12ti obrázků s dinosaury.

1. výšivka - jméno "Nikolásek" - 38 Luci R.

2. aplikace - dinosaurus - 22 Marcela

3. aplikace - dinosaurus - 23 Doubravka, Praha

4. výšivka - dinosaurus - 86 Marcela Bednářová - stilla

5. výšivka - dinosaurus - 86 Marcela Bednářová - stilla

6. aplikace - logo "Android" - 2 Dana, Orlová

7. výšivka - dinosaurus - 74 Jiřina, Třemošná

8. aplikace - dinosaurus - 138 Alohe

9. aplikace - dinosaurus - 36 Jiruska

10. aplikace - dinosaurus - 36 Jiruska

11. výšivka - dinosaurus - 31 Zdena, Teplice

12. aplikace - dinosaurus - 145 Aldaro - Dana

přáníčko vyrobila 136 Katka

deku i polštářek ušila 160 Jarunka, Křížov

Nikolásek svou deku dostal 26.11.2013. Fotky deky i hotových obrázků si můžete prohlédnout zde.

Maminka nám na facebook napsala: "Chtěla bych moc poděkovat švadlenkám z Čech, Moravy, Slovenska a Polska, které se podílely na výrobě dek pro mé dva chlapce Patrička a Nikoláska. Švadlence Ivaně děkuji za ušití deky pro Patrička a skvělý nápad s propletenými šňůrkami z kterých měl obrovskou radost. Švadlence Jarunce za ušití deky pro Nikoláska a krásného polštářku navíc. Velkou radost udělaly také dárky a přáníčka. Za přáníčka děkuji Arakis a Katce. Moc si vážím Vaší práce a velkých srdcí."