75 Vojtíšek

Vojtíšek je 12 letý chlapec s pervazivní vývojovou poruchou, vývojovou dysfázií a SMR. Nyní ukončil 5.třídu, ve škole se mu moc líbí, a to zejména díky skvělým učitelkám.  Snaží se hodně komunikovat, ale má svůj vlastní styl, a proto se učí pomocné znaky do řeči. Má také trochu problémy s chůzí, musí tedy hodně cvičit. Miluje všechna zvířátka a rád o ně pečuje.

Vojtíšek má dva mladší brášky. Jiříkovi je 9 let a ušijeme mu polštářek s pandou. Lukáškovi je 7 let a dostane od nás polštářek s medvídkem Pú.

Deka

Vojtíškovi jsme ušily deku z 12ti obrázků o rozměru zhruba 125 x 170 cm, laděnou do modra. 

1. výšivka - jméno "VOJTÍŠEK" - 145 Aldaro - Dana

2. aplikace - tučňák - 59 Jarfi

3. výšivka - tučňák - 31 Zdena, Teplice

4. výšivka - tučňák - 145 Aldaro - Dana

5. aplikace - tučňáci - 144 Marie

6. aplikace - tygr - 144 Marie

7. výšivka - krokodýl - 74 Jiřina, Třemošná

8. aplikace - 63 Renata, Nový Hrozenkov

9. aplikace - opice - 147 Lilienka, Lichnov

10. výšivka - tučňák - 25 Hana, Rousínov

11. výšivka - sloník - 42 Hami

12. výšivka - žralok - 79 Jarmila, Vlašim

Přáníčko pro Vojtíška a Jiříka vyrobila 135 Irena

Přáníčko pro Lukáška vyrobila 162 Eva

Deku ušila 63 Renata, Nový Hrozenkov a 147 Lilienka, Lichnov

Polštářek pro Jiříka i pro Lukáška ušila 63 Renata, Nový Hrozenkov 

Vojtíškovi a jeho bráškům jsme již deku a polštářky poslaly, ale rozbalí si je až pod stromečkem. Fotky deky, polštářků i jednotlivých obrázků si můžete prohlédnout  zde .

Maminka chlapců nám napsala: "Dobrý den. Zásilka přišla neporušená, ale rozhodli jsme se, že to ponecháme jako překvapení pro všechny od Ježíška pod stromeček. Věřím, že jsou krásné, protože je jednoznačné, že jsou dělané s láskou. Vás všechny, kteří pracujete pro tyto děti, abyste jim udělali radost, považuji za takového Ježíška, a proto to chceme nechat na Vánoce. Moc děkuji také za krásný dopis. Je milé vědět, že na nás někdo myslí a že naše sluníčka, i když postižená, nejsou lidem lhostejná. Po Vánocích vám napíši, jak se vše líbilo, i když o tom nepochybuji a třeba se nám podaří poslat nějakou fotku, abyste se mohli radovat s námi z úsměvů, které vaše dárky vykouzlí. Moc všem děkujeme a přejeme pěkný zbytek roku."