163 skřítek Vítek

Vítkovi je dva a půl roku. Jeho diagnózou je centrální hypotonie s retardací psychomotorického vývoje s nerovnoměrným vývojem. Příčina Vítkových potíží zatím stále není známá. Narodil se jako zdravý v termínu, ale už po šestinedělí u něj byla patrná velká svalová hypotonie. Od té doby denně rehabilituje doma s maminkou a v rehabilitačním centru s fyzioterapeuty. Dvakrát do roka jezdí s maminkou na měsíční lázeňské a léčebné pobyty. Vítek je veselý klučina, který spolupracuje v rámci svých možností, zatím nemluví, ale už umí napodobit pár zvířátek. Trochu neobratně se umí překulit ze zad na bříško a opačně, umí si sednout a teď už i s pomocí stoupnout. V prostoru se pohybuje lezením, sám nestojí, nechodí.
 
Vítek má rád vše, co má kola a může se s tím jezdit: auta, kola, motorky, bagry, mašinky, ale i letadla...
 

Deka

Vítkovi ušily veselou modrou deku plnou dopravních prostředků a tašku na deku společně švadlenky:
 
147 Lilienka, Lichnov a 171 Jana, Sokolí důl
 
přáníčko vyrobila 161 Katrin, vlašim
 
Vítek deku dostal 15.12.2014. Fotky deky i detailů si můžete prohlédnout zde.

Maminka Vítka nám napsala:

"Paní Dagmar,

dnes Vítkovi přišla deka a dárečky. Ráda bych Vám všem ve Vaší organizaci poděkovala, ale obávám se, že slovně dostatečně naši obrovskou radost, vděčnost, úžas, obrovský obdiv nad Vámi všemi a Vaší prací nedokážu vyjádřit.

Již při čtení dopisu a předčítání přání Vítkovi jsem slzela dojetím a musela čtení přerušit, raději vzala do rukou fotoaparát a Vítkovo nadšení s neustálými výkřiky AUTO AUTO AUTO musela jít rychle fotit.

Moc děkujeme. Prosím vyřiďte švadlenkám, že si toho nesmírně vážíme a pokud to nebude vadit, nepošlu jen jedno foto, protože jsem vůbec nebyla schopna jednu jedinou fotku vybrat, ale rovnou více. A dovolím si Vám časem poslat případně další, jak s ní náš skřítek roste, aby švadlenky věděly, že jejich práce má obrovský smysl a přináší do domovů přiliv pozitivní energie a radosti.

Za celou naši rodinu Vám přeji krásný čas."