150 Johanka - jubilejní deka

Johanka je osmiletá holčička, která svou nezdolnou vytrvalostí a chutí k životu překonává s úsměvem na tváři vše, co by jiní považovatli za nemožné. Jožka má těžké kombinované postižení, které jí nebere chuť do života, ale které donutilo její rodiče srovnat si žebříček hodnot a užívat si krás světa a bytí se svou dcerkou.
Maminka Johanky nám napsala více: „Johanka má kombinované postižení a dle názorů odborníků neměla ani moc příznivé vyhlídky na další vývoj a rozvoj. Pro lepší pochopení – jistý odborník z Prahy nám opakovaně říkal, že ji máme dát do ústavu a mít další. Leč její chuť k životu a její neskutečný boj o něj vás dostane, ať ji znáte déle či chvilku. Nikdo nám neporadil, co máme dělat, jak postupovat. A tak jsme začali vymýšlet doma sami hry, motivace, hledat metody a kontakty. A ladit vše pro Jožku, aby byla spokojená a vývojově se posunovala. Zní to asi otřepaně, ale časem jsme i my pochopili, že to je náročné po všech stránkách – fyzicky, psychicky i časově. Na začátku nám velice pomohli v rané péči Diakonie Praha, studovali změny v zákonech, půjčovali hračky, přicházeli s nápady a kontakty. Odtud jsme časem museli odejít a netěšila mě představa, že zas po nocích budu sedět u počítače a hledat vše sama přes internet.“ Takže v říjnu 2012 založila Johanky maminka kroužek Krůčky, který má díky paní Světluši Hochwalderové pevné zázemí v DDM Děčín (dle dostupných zpráv jsou Krůčky jediným takovým kroužkem v republice, ostatní podobné kroužky jsou při speciálních školách). Vede ho ještě s jednou maminkou. Na Krůčky chodí děti různého věku a handicapu, proto se snaží program přizpůsobit a upravit tak, aby to pro děti bylo zábavné a hravé. Děti se zde zdokonalují pomocí ergoterapie, muzikoterapie, canisterapie, povedlo se i díky fyzioterapeutce Lence Schlösingerové rehabilitační cvičení ve vodě. A jak k tomu patří Johanka ? Johanka je nehasnoucí inspirací pro vznik Krůčků i pro vznik projektů na Krůčky navazujících. Tím, jak se mění její potřeby, je nutné vše ladit a rozvíjet dál… Více o Krůčcích se dozvíte zde.
 
Johanka má ráda koně a delfíny. Stále zkouší nové věci, objevuje svět všemi smysly.
 

Deka

Johanka dostala deku s 12ti obrázky koní, delfínů a dalšími krásnými obrázky.
 
1. aplikace - jméno Johanka - 126 Marcela-marpei
2. výšivka - velryba - Káťa, ZŠ Nový Hrádek
3. aplikace - srdíčko - 189 Ivanka, Jaroměř
4. aplikace - motýl - 189 Ivanka, Jaroměř
5. aplikace - kočička -143 Monika Chizecová
6. výšivka - delfín - 179 Ivetata, Zábřeh
7. výšivka - sluníčko - 74 Jiřina, Třemošná
8. výšivka - motýl na květině - švadlenka, radio Proglas
9. výšivka - vlčí mák - švadlenka, radio Proglas
10. aplikace - koník - 176 Iva, Moravské Budějovice
11. výšivka - slunečnice - 25 Hana, Rousínov
12. šití přes papír - koník - 26 Pavlína
 
přáníčko vyrobila 161 Katrin, Vlašim
deku ušila 34 Dalmi
 
Johanka dostala deku 2.2.2015. Na fotky deky i jednotlivých obrázků se můžete podívat zde.

Maminka Johanky dala svůj příspěvek a poděkování na facebook:

Všem přeji krásný večer a s ohromnou radostí Vám sděluji, že Johanka dnes obdržela svou deku z lásky . Jedná se o deku jubilejní -http://www.dekyzlasky.cz/deky-z-lasky/rok-2015/a150-johanka/ . Vložím pár fotek pro ilustraci - myslím, že komentář nebude potřebný, až na dovětek, že Johanka zatím neumí používat ručičky jako my. Takže na fotkách předvádí úžasné ergo-cvičení. J Jana J

Všem včeličkám-švadlenkám z Dek z lásky ze srdce děkujeme!!!“