180 Andrejka

Andrejce jsou 4 roky, má leukodystrofii (onemocnění bílé hmoty mozkové). Andrejka špatně chodí, sama se nenají ani neoblékne, pije z lahvičky, celodenně nosí pleny. Svede jednoduché věty. Andrejka je velice veselá holčička. Andrejka má dvojče Gábinku, která je jí velkým pomocníkem a oporou. Díky ní se Andrejka pomalinku posouvá dopředu ve vývoji.
Andrejka má dvě sestřičky, které od nás dostaly polštářky. Dvojče Gábinka polštářek ve stejných barvách i s motivem podobným Andrejčině dece, starší Kamilka v červené barvě s motivem "láska".
Andrejka má ráda pohádkové postavičky, nejvíce myšky Minnie a Mickey mouse, krtečka, vílu Amálku, Makovou panenku, Šmoulíky. Má ráda také miminka a kočárky a mašinku Tomáše.
 

Deka

Andrejce jsme ušili deku v barvě růžové v kombinaci s bílou a červenou.
 
1. aplikace - jméno Andrejka - 29 Anitta S
2. výšivka - panenka - 82 Magdalena, Polsko
3. výšivka - Mickey mouse - 204 Mája z Kamberka
4. výšivka - Minnie - 25 Hana, Rousínov
5. aplikace - krteček - 176 Iva, Moravské Budějovice
6. výšivka - víla Amálka - 207 Kareli
7. výšivka - Šmoula - 163 Jana Tom, Praha - Běchovice
8. výšivka - mašinka Tomáš - 206 Marcela z Jetětic
9. aplikace - Šmoulinka - 197 Vlaďka z Úsobrna
 
přáníčka vyrobila 82 Magdalena, Polsko
polštářek pro Gábinku ušila 151 Jarosben
polštářek pro Kamilku ušila 36 Jiruska, Třinec
deku ušila 151 Jarosben
 
Andrejka dostala deku 17.3.2015. Na fotky deky i jednotlivých obrázků se můžete podívat zde.

Maminka Andrejky nám napsala:

"Dobrý den, paní Dagmar,

moc ráda bych poděkovala Vám i všem švadlenkám, které se podílely na výrobě deky pro naši Andrejku a polštářky pro Gábinku a Kamilku. Holky z těchto dárků byly velice nadšené a též i z přáníček. I mě velice potěšilo sluníčko a zahřálo mě u srdíčka. A ještě bych se chtěla zmínit o tom, že od té doby, co Andrejka má svojí deku, už ji nemusím denně uspavat na klíně, ale hezky usíná sama pod svou dekou, a to je pro mě veliký úspěch. Věřím, že švadlenky jí deku nabily pozitivní energií, protože ji vyšívaly a ušily s láskou. Od teď už bude deka Andrejku doprovázet všude. Dokonce ji měla ukázat ve školce, a všem se tam moc líbila. Ještě jednou všem veliké DĚKUJI . Fotky posílám v příloze.

Mějte se moc krásně a spoustu spokojených dětiček"