218 Lukášek B

Lukáškovi je 5 let, má těžkou formu dětského autismu, STMR-TMR, výraznou poruchu orientace a komunikace. Neužívá žádná slova, zvuky ani gesta ke komunikaci. Je hyperaktivní, běhá sem-tam, skáče na místě. Lpí na svých zvycích, má opakované pohyby. Je citlivý na zvuky, nesnáší auta, sirény, sekačky, vysavač. Neumí si hrát smysluplně s hračkami, sám se neoblékne. Vyžaduje vždy nepřetržitý dohled dospělé osoby.
Lukášek má sestřičku Michalku, která od nás dostala polštářek.
Lukáškovi se líbí králíčci a domácí zvířátka nebo krteček. Občas si prohlíží auta, autobusy a ve své knížce ukazuje kolo.
 

Deka

Lukáškovi jsme ušily deku s 9 obrázky.
 
1. aplikace - jméno Lukášek - 108 Šitíčko u Zuzky, Bílovec
2. aplikace - kravička - 223 Marie P
3. výšivka - kočička - 206 Marcela z Jetětic
4. výšivka - zajíček - 167 Lada B.
5. výšivka - žabička - 167 Lada B.
6. výšivka - oslík - 183 Renata-pudlice
7. výšivka - krtek - 212 Jitka K
8. aplikace - králík - 163 Jana Tom, Praha-Běchovice
9. aplikace - pejsek - 190 Vlaďka, Mačovice
 
polštářek ušila 26 Pavlína
deku ušila 125 Věra
 
Lukášek dostal deku 10.7.2015. Fotky deky i jednotlivých obrázků si můžete prohlédnout zde.

Lukáškova maminka nám napsala:

"Dobrý večer, strašně moc děkujeme za nádhernou deku pro Lukáška i za úžasný polštářek pro dcerku. Na tohle se dá  snad jen říct, že smekám přede všemi, kteří něco takového vytvoří bez nároku na honorář. Moc děkujem. Příští týden se Vám ozvu na Fb, poděkuji osobně všem a doplním fotečky. Lukášek si zamiloval krtečka. Posílám důkaz zatím Vám :) Odešel nám PC, jakmile ho opravíme,vložím foto na Fb. Ještě jednou moc díky i za přiložené dárečky navíc a za úžasné přáníčko s krtečkem. Je krásné, že se zapojují i děti. Mějte se krásně Veronika, Lukášek a Michalka"