275 Matěj

Matýskovi bude brzy 10 let, ale 5 a půl roku je v komatu. Kvůli špatnému systému, chybám zaměstnanců nemocnice a zanedbané pooperační péči po operaci krčních mandlí v dětské FN Brno téměř zemřel. Něco vidí, určitě slyší a pozná rodiče. Rodiče si myslí, že je ve stavu "lock in", tzn. že vnímá a zatím to nemůže vyjádřit. Umí dát najevo, že se mu něco líbí, nelíbí, bolest či spokojenost. Nemá boční lebeční kosti na hlavě, má hadičku do žaludku pro příjem potravy, tracheostomii, shunt pro odvod přebytečných tekutin z mozku a vykloubené obě kyčle. 24 hodin denně je napojen na oxymetr  -  přístroj, který sleduje jeho základní životní funkce.

Více se o Matějovi dočtete zde: www.promateje.cz

Matýsek má mladšího brášku Honzíka, který od nás dostal polštářek s obrázkem sanitky.
 

Deka

Matějovi jsme ušili modrozelenou deku se zvířátky.
 
1. aplikace - jméno - 5 Vave, Praha
2. aplikace - medvěd - 5 Vave, Praha
3. aplikace - slon - 5 Vave, Praha
4. aplikace - slon - 205 Zlatka, Ostrava
5. aplikace - delfín - 232 Romana, Tachov
6. výšivka - žirafa - 74 Jiřina, Třemošná
7. výšivka - papoušek - 167 Lada B.
8. výšivka - kočka - 205 Zlatka, Ostrava
9. výšivka - žába - 74 Jiřina, Třemošná
 
deku ušila 5 Vave, Praha
polštářek pro Honzíka ušila 5 Vave, Praha
 
Matěj deku dostal 3.5.2016. Fotky deky i jednotlivých obrázků si můžete prohlédnout  zde .

Maminka Matýska nám napsala:

"Dobrý den Dagmar,

 

moc děkujeme za překrásnou deku pro Matýska, kterou společně vyrobily vaše včeličky. Je vidět, že byla dělaná opravdu s láskou. Polštářek je také úžasný. Oba dárečky se klukům líbí ;-) Deka přišla dnes a marně jsem pátrala, cože je to za balíček, když jsem nic neplatila. O to větší byla radost a překvapení, když to Honzík rozbalil :-)"

 

Na svůj fcb ještě napsala:
"Děkujeme všem pilným včeličkám, které pracují pro www.dekyzlasky.cz. Tyto švadlenky vyrobily pro Matýska nádhernou deku přímo na míru.Emotikona heart

Teď na léto se mu bude opravdu hodit. Nezapomněli ani na jeho brášku Honzíka. Ten dostal krásný polštářek s jeho oblíbenou sanitkou. Ještě jednou děkujeme.

Matýsek, Honzík a rodiče."