top of page

Agneska

Agnesce bude brzy 9 let, má Aspergerův syndrom. Agneska dbá na své stereotypy. Nedokáže se orientovat v čase a v prostoru. Má též velký problém s jemnou motorikou, ale hodně si ji procvičuje při hrách s legem. Lego miluje, pořád s ním leží na zemi a stále si něco staví.

Agneska má dva starší bratry – Jirku, kterému je již 18 let, a 15ti letého Jakuba, který zpívá v pěveckém sboru Boni pueri.

VĚK

9 let

PROJEKT

128

ODEVZDÁNO

červenec 2014

Deka

Maminka nám posala mail:

"Vážená paní Dagmar a švadlenky, které jste se podílely na přípravě obrázků a šití deky pro moji dceru Agnesku a syna Jakuba, chci vám tímto mailem vyjádřit v kostce vše, co lez označit jako poděkování. Poděkování za dobrosrdečnost, empatii, věnování svého času, práce, píle, kreativity a především lidskosti. To vše vás spojuje, váš všechny - a je vás pěkná řádka, které věnujete vše shora popsané dětem, kterým uděláte radost. Radost dekou, do které se mohou zachumlat a relaxovat. Jde o děti, kterým dělat radost je mnohdy to jediné, co jim můžete dát. Děkuji vám proto ještě jednou. Nejen za Anežku, ale za všechny děti, maminky a tatínky, které se o ně starají. Děkujeme za dojemné vzkazy přibalené u deky a polštářku. Za nádherné zabalení věcí a přibalených dárečků. Jste skvělé!!! Vaše práce je poslání a je to vidět. U úctě maminka Agnesky"

Připojuji vzkaz od Anežky:

"Ahoj švadlenky, 

děkuju za krásnou dečku a koníčky na ní. Mám nový pokojíček a přesně na první spaní v něm mi deka přišla. Mám ji v posteli a je moc hezká. Taky bych jednou chtěla pomáhat dětem jako vy. Ukážu ji všem kamarádům co ke mě přijdou.

Vaše Anežka"

bottom of page