top of page

Matěj

Matějovi je 13 let. Má vrozenou svalovou myopatii. Nemoc mu způsobuje svalovou slabost, velkou únavu a další nepříjemnosti včetně skoliózy, zkracování achilových šlach atd. Má zachovány zbytky chůze, ale venku používá jen invalidní vozík nebo elektrický skútr, schody jsou pro něj nepřekonatelnou překážkou. Pro udržení stávajícího stavu musí denně cvičit. I přes své postižení je integrován v běžné ZŠ a vzdělává se podle IVP, s překonáváním překážek mu pomáhají spolužáci i pedagogové.

VĚK

13 let

PROJEKT

130

ODEVZDÁNO

červenec 2014

Deka

Maminka nám poslala poděkování:

"Vážená paní Dagmar, 

včera po návratu z dovolené na nás doma čekal balíček a v něm neuvěřitelná nádhera. Všechny deky, co švadlenky doposud ušily pro děti jsou krásné, ale to co na Matěje vykouklo z balíčku nám všem naprosto vyrazilo dech, úžasná ruční práce, úžasný motiv, úžasné látky, no prostě slovy se to nedá popsat...

Strašně moc děkujeme švadlenkám  Vera, Vave a Jazz, dámy jsou moc šikovné. Matýsek měl obrovskou radost, o připravované dece neměl ani tušení, tak překvapení to bylo obrovské, celý zbytek dne ji měl u sebe šel s ní i s krásným polštářkem samozřejmě spát. 

Zvláště děkuje starší bráška Ivo za polštářek s vtipným a krásně provedeným motive kádinky, zkumavky a baňky, je moc hezké, že myslíte i na sourozence nemocných dětí, kteří jsou často opomíjení.

Já moc děkuji za obě mé děti, za krásný dopis plný milých slov, za krásné sluníčko por mě, vehnaly jste mi slzy do očí, děláte úžasnou práci a přinášíte lidem radost a vlastně dokazujete, že svět není zlý jak nám denně servírují média, ale že na něm je ještě stále hodně hodných lidí.

Ještě jednou tisíceré díky!"

bottom of page