top of page

Adámek

Adámkovi je 8 let, jeho diagnózou je svalová dystrofie. Je to genetická vada, pro kterou je typické ochabování svalstva. Jak postupuje degenerace, snižuje s i síla ve svalech. Tato nemoc postihuje jen chlapce. Chlapci zpravidla do devátého roku přestávají chodit a jsou pak odkázáni na invalidní vozík. Na tuto nemoc zatím neexistuje lék. Adámek je ale velký bojovník a i přes svůj handicap si užívá dětství se svými dvěma brášky.

Adámek má dva brášky - staršího Tomáška, který dostal polštářek s autíčkem, a mladšího Davídka, který od nás dostal polštářek s dinosaurem.

Adámek miluje pejsky.

VĚK

8 let

PROJEKT

178

ODEVZDÁNO

březen 2015

Deka

Tatínek Adámka nám napsal:

"Dobrý den,
deka i polštářky přišly v pořádku. Deka předčila naše očekávání, Adámek je z ní nesmírně šťastný a spí s ní každý den. Je to náhoda nebo osud, ale na dece jsou oba pejsci, které máme doma. Určitě pošlu fotky té krásy a radosti, ať to švadlenky vidí. Dokonce má toho svého pejska na tom nejvybranějším místě. Pejsek se jmenuje Nanuk. Máme velkou radost a děkujeme. Kluci s dekou i tráví čas, Adámek říkal, že vymyslí jména všem ostatním pejskům na dece, nejstarší luští podpisy švadlenek, je to moc hezké, je to asi opravdu deka z lásky."

bottom of page