1/2

Jeníček

Jeníčkův příchod na svět nebyl vůbec jednoduchý. Kvůli komplikovanému porodu byl dlouho bez kyslíku a následkem toho došlo ke krvácení do mozku. Jeníček se narodil s prvním APGAR skóre 0, ale už během prvních minut života se ukázal jako zarputilý bojovník. S pomocí doktorů začal znovu dýchat a statečně zápolil dál. Zvládl první infekce i otok mozku, ale následkem toho se u něj rozvinula dětská mozková obrana (DMO). Jeníček ale bojuje dál s odhodláním, úsměvem a nezdolným optimismem. Dnes je Jendovi 7 let. Od narození cvičí Vojtovu metodu. Absolvoval už jedenáctery lázně (nejraději má Janské lázně a Teplice). Líbí se mu také v Arpidě. Ve čtyřech letech přešel na cvičební metodu Bobath koncept a balanční cviky. Ve dvou letech začal lézt po čtyřech a okolo třetího roku se poprvé postavil k chodítku. Loni v únoru absolvoval operaci obou nožiček, která mu má zlepšit chůzi a ochránit kyčel. V současné době se po pooperační rehabilitaci opět vrátil k chodítku a jde mu to skvěle!

Jeníček má rád zvířátka, která můžeme potkat v ZOO, především zvířátka z Afriky.

Jeníček má maličkého brášku Jiříčka. Dostal od nás maličkou dečku s obrázkovou látkou, kterou věnovala firma "Látky se zvířátky".

VĚK

8 let

PROJEKT

188

ODEVZDÁNO

březen 2015

Deka

Maminka Jeníčka nám napsala:

"Dobrý den,

chtěla bych moc moc poděkovat za nádherné deky, které nám pro Jeníčka a Jiříčka dorazily od paní Aleny Zemanové. Klukům se moc líbí - posílám i dvě fotečky, pořízené krátce po vybalení!:-) Jsou opravdu nádherné! Děkujeme!

Jste úžasní!

Krásný den!"

Zobrazit více
Napište nám

Deky z lásky, z.s.

Žižkovo náměstí 267

258 01  Vlašim

dagmar@dekyzlasky.cz

Účet pro veřejnou sbírku u UniCredit bank

č.1197663004/2700

  • White Facebook Icon

© 2017 Deky z lásky, z.s.