top of page

Matýsek B

Matýsek oslaví za několik týdnů 6.narozeniny. Má diagnózu dětský autismus. Je to nadmíru dobrosrdečný klučina, citlivý, pohybově velmi šikovný. Moc rád jezdí na kole a leze, kde se jen dá. Fascinují ho výtahy a vše kolem nich, všechno, co se točí, motá, mixuje. A rád se dívá na pořady o vaření. Matýsek chodí do běžné školky za pomoci individuálního plánu a asistentky pedagoga. Má velký deficit v oblasti komunikace, navazování vztahů a k diagnóze - v chápání "většinového" světa. Komunikuje pomocí jednoduchých vět, dříve slyšených a doslovně opakovaných. Ale objevují se už i samostatně užívaná sousloví. Parťákem a zároveň tahounem se mu čím dál více stává jeho mladší sestřička Kristinka.

Matýskova sestřička Kristinka od nás dostala polštářek s pejskem.

Matýsek má rád všechno, co se točí, co má kola: auta, kola, pračku, mixér, míchačku, výtahy. Má rád i beránka Timmyho a lízátka.

VĚK

9 let

PROJEKT

195

ODEVZDÁNO

červen 2015

Deka

Od Matýskovy maminky jsme dostaly krásné poděkování:

"Dobrý den,
paní Dagmar, chtěla bych Vám co nejsrdečněji poděkovat za balíček, který k nám dnes dorazil. Deka je nádherná, polštářek pro dcerku neméně. Byla jsem moc zvědavá, jak Matýsek zareaguje, neměla jsem představu...Ale deku okamžitě přijal, vzal si ji do postýlky a zamotal se do ní...:-) Ona totiž i nádherně voní...Děkuji také za velmi milý dopis, včetně instrukcí pro praní a žehlení, za které jsem moc ráda.


Víte, jistě Vám nepíši nic nového, resp.něco podobného jste asi četla už mockrát, ale je to prostě takto: je jasné, že jde o projekt především pro děti, ale kromě toho, že netuším, zda syn někdy pochopí význam, jaký deka vůbec má, spíše ne, pro mě má balíček, který nám dnes přišel význam obrovský. Jak to popsat slovy...Mám radost i za děti velikou. Asi hlavně proto, že se mi takto prakticky (a po hodně dlouhé době) potvrzuje, že existují lidé, kteří fungují naprosto nezištně vůči druhým, nejsou žádné postranní úmysly, ale "jen" otevřené srdce. Takovýchto jedinců znám osobně žalostně málo. A tak jsem moc ráda, že aspoň takto na dálku vím, že Vy a všechny šikovné kolegyně, co se na výrobě dek a polštářků podílejí, k této skupině lidí patříte.

Prosím, pokud si vzpomenete, předejte moje poděkování všem, co deku a polštářek pro Matýska a Tinku šili, vyšívali. Přáníčka pro děti jsou také nádherná. A samozřejmě velký dík patří i za pexesa a dárečky pro oba. Jak toto odešlu, jdeme stříhat :-)


V příloze zasílám několik fotek dětí s dárečky.

Přeji Vám vše dobré, hodně sil do další práce, žádné klacky pod nohy a co nejvíce "zpětných vazeb" od dalších rodin jako potvrzení, že Vaše práce je nepostradatelná.

Srdečně zdravím!"

bottom of page