top of page

Adámek

Adámkovi bylo 8 let. Od narození je velký bojovník. Narodil se s rozštěpem rtu a patra, takže se spousty věcí, které děti obyčejně zvládají, musel trpělivě učit. V září 2013 nastoupil do první třídy. Těšil se na první vysvědčení, ale ještě před koncem školního roku skončil na Dětské onkologii v Brně s akutní lymfoblastickou leukémií. Od té doby se Adámkovým druhým domovem stala nemocnice, pustil se tak do dalšího boje. Po mnoha nepříjemných vyšetřeních a několika blocích chemoterapie doporučili lékaři transplantaci kostní dřeně. Od začátku prosince se Adámek v FN Motol připravoval na transplantaci – silnou chemoterapií a celotělovým ozařováním lékaři zničili nemocnou kostní dřeň, aby mohla být následně nahrazena novou od dárce. Nejvzácnější dárek – nová kostní dřeň – dorazil pár dní před vánoci z německého Frankfurtu. Dárcovství je anonymní, dárce neví, kam jeho dřeň doputovala. Prostřednictvím registru je ale možné mu napsat, Adámek mu jako poděkování namaloval krásný obrázek. Darovaná kostní dřeň se již přihojila a začíná pomalu vyrábět důležité bílé krvinky. Adámek má před sebou ještě dlouhou cestu. Všichni mu držíme palce a věříme, že povede k úplnému uzdravení.

Adámek má rád všechny superhrdiny, hlavně Spidermana či Batmana. A také Spongeboba.

VĚK

8 let

PROJEKT

226

ODEVZDÁNO

říjen 2015

Deka

Maminka Adámka nám napsala na fcb:

 

"Milá paní Dášo, tety Satadulko, Verabelo, Pavlap, Jiřinko z Třemošné, Olčo z Třebíče, Zlatko z Ostravy, Ivo z Moravských Budějovic, Romčo z Tachova, Marcelko z Jetětic.....a všechny ostatní.
DĚKUJEME Vám s Adámkem z celého ❤️ za překrásnou deku.
Dnes jsme převzali balíček a jak vidíte na obrázcích, Aďa nedočkavě rozbaloval a objevil s radostí nejen deku😀
Děkujeme, že jste věnovaly svůj čas a energii, aby jste udělaly Áďovi radost a moc se Vám to povedlo😍
Vaše deka s hrdiny už zdobí postel našeho hrdiny.....ten brzy oslaví první narozeniny (rok od transplantace kostní dřeně).
Ještě jednou moc díky nejen za našeho Adámka, ale všechny děti, kterým pomáháte překonávat nelehké chvilky jejich života."

bottom of page