top of page

Matěj

Matýskovi bude brzy 10 let, ale už více než pět let je v komatu. Kvůli špatnému systému, chybám zaměstnanců nemocnice a zanedbané pooperační péči po operaci krčních mandlí v dětské FN Brno téměř zemřel. Něco vidí, určitě slyší a pozná rodiče. Rodiče si myslí, že je ve stavu "lock in", tzn. že vnímá a zatím to nemůže vyjádřit. Umí dát najevo, že se mu něco líbí, nelíbí, bolest či spokojenost. Nemá boční lebeční kosti na hlavě, má hadičku do žaludku pro příjem potravy, tracheostomii, shunt pro odvod přebytečných tekutin z mozku a vykloubené obě kyčle. 24 hodin denně je napojen na oxymetr  -  přístroj, který sleduje jeho základní životní funkce.

Více se o Matějovi dočtete zde: www.promateje.cz

Matýsek má mladšího brášku Honzíka, který od nás dostal polštářek s obrázkem sanitky.

VĚK

10 let

PROJEKT

275

ODEVZDÁNO

květen 2016

Deka

Maminka Matýska nám napsala:

"Dobrý den Dagmar,

moc děkujeme za překrásnou deku pro Matýska, kterou společně vyrobily vaše včeličky. Je vidět, že byla dělaná opravdu s láskou. Polštářek je také úžasný. Oba dárečky se klukům líbí ;-) Deka přišla dnes a marně jsem pátrala, cože je to za balíček, když jsem nic neplatila. O to větší byla radost a překvapení, když to Honzík rozbalil :-)"

 

Na svůj fcb ještě napsala:

"Děkujeme všem pilným včeličkám, které pracují pro www.dekyzlasky.cz. Tyto švadlenky vyrobily pro Matýska nádhernou deku přímo na míru.Emotikona heart

Teď na léto se mu bude opravdu hodit. Nezapomněli ani na jeho brášku Honzíka. Ten dostal krásný polštářek s jeho oblíbenou sanitkou. Ještě jednou děkujeme.

Matýsek, Honzík a rodiče."

bottom of page