top of page

Dýdýsek

Zdeničce je 10 let, je to hravé dítě s DMO (spastická kvadruparéza). Zdenička má těžké mentální postižení, nosí silné dioptrické brýle a trpí poruchou autistického spektra. Rodiče se Zdeničkou pravidelně rehabilitují a jezdí na rehabilitační pobyty (především do Arpidy v ČB). Pravidelně spolupracují se speciálním logopedem, ergoterapeutem (SPC Jihlava) a dalšími odborníky. Nutná je i práce a procvičování jemné a hrubé motoriky, která je u Zdeničky velmi špatná. Zdenička je velmi hravé dítě, ale bez pomoci rodiny a blízkých osob se neobejde.

Zdenička má mladšího brášku Michálka, který od nás dostal polštářek. 

Zdenička má velmi ráda všechna zvířátka, nejvíce pejsky, kočičky, myšky a ježky. Ráda sleduje kreslené pohádky. Také má ráda autobusy, ráda tráví čas venku, skládá dřevěné puzzle. Má ráda knihy s říkadly a krátkými pohádkami.

VĚK

10 let

PROJEKT

284

ODEVZDÁNO

září 2016

Deka

Rodiče Zdeničky nám napsali:

"Dobrý den.

Srdečně zdravíme Vás i všechny švadlenky. Musíme se vám všem omluvit, že jsme se neozvali dříve, ale zradil nás internet. Velice nás to mrzí a ještě jednou přijměte naši srdečnou omluvu. Nedokážeme Vám dostatečně poděkovat za to, co jste pro Dýdýska a Míšu udělaly.. Měli OBROVSKOU radost! Posílají všem přesladké pusinky a děkují za úžasné spaníčko! Jsou oba moc a moc spokojení, když jdou do hajan. To je pro nás velmi důležité. Škoda, že jste neviděly tu radost našich dětí, když vaše deka a polštářky s přáníčky dorazily. Takový křik u nás dlouho nebyl! :-) Dokážete pro děti, jako je Zdenička udělat strašně moc. Všechny máte náš VELKÝ obdiv a úctu za to, co děláte. Nic krásnějšího a milejšího jsme neviděli.


Děkujeme za úsměvy, které jste vykouzlily. Opravdu to pro nás moc a moc znamená..!


Ještě jednou všem děkujeme a přejeme spoustu elánu a odhodlání!! "

bottom of page