top of page

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

Matýsek

Matýskovi je 12 let, narodil se velmi předčasně jako kilové miminko a svůj život si doslova vybojoval. Hned od narození měl velké problémy, pár dní po jeho narození kvůli infekci mozku mu byl zjištěn hydrocephalus a následovala řada operací mozku a bříška. Více času jsme strávili v nemocnici než doma. Ve třech letech se to ustálilo a přišel další šok - epilepsie a další hospitalizace. Vše jsme zvládli, začali cvičit. Dnes je Matýsek na tom podstatně lépe, vše docela zvládáme, nemocnice už také není tak často naším druhým domovem. Matýsek je strašně optimistický človíček. Je moc hodný, i když potřebuje naši celodenní pomoc, moc se snaží. Velmi nám pomáhají lázně a máme jedno heslo: co nejdříve zahodit vozík. Je to ještě dlouhá cesta, ale všichni tomu věříme, i Matýsek. Matýsek sice špatně, ale mluví, hodně se s ním nasmějeme. Je moc oblíbený i v okolí, má rád každého člověka, ženy zdraví: „Ruku líbám, dámo“ apod. Chodí do 5. třídy speciální školy a chodí tam rád, má rád spolužáky i paní učitelky, a to i z vedlejších tříd. Je to naše sluníčko a celá naše rodina ho miluje.

Matýsek moc rád vaří, dívá se na pořady s touto tematikou, má svůj kufr na vaření, miluje Babicu a Sapíka. Teď je u nás aktuální Masterchef.

VĚK

12 let

PROJEKT

299

ODEVZDÁNO

prosinec 2016

Deka

Matýskova maminka nám napsala:

"Milá paní Dagmar, milé tety. Balík pro Matýska přišel 23.12., tak jsem se rozhodla ho dát nerozbalený Matýskovi pod stromeček, jenom jsme mu vysvětlili, že to není dárek od Ježiška, ale od hodných tetiček. Musím říct, že ne jenom Matýsek, ale i já s manželem jsme byli v pořádném šoku. Něco tak krásného jsme už dlouho neviděli. Deka je překrásná a je vidět, že je opravdu šitá z lásky. Obrovskou radost měl Matěj i z čepice pro kuchaře a zástěry,moc mu sluší a už v tom vaří. S plyšovým melounem chodí spát. Pod dekou odpočívá. Děláte pro naše děti tak krásnou věc, nedá se to jen tak popsat. Posílám Vám fotku Matýska s dárky od Vás. Přejeme Vám krásný rok 2017 a strašně moc děkujeme. Matýsek všem posílá obrovskou pusu.

Matýskova maminka Jiřina"

deku ušila Jana Tom z Prahy Běchovic

press to zoom
press to zoom

kuchaře vyšila 206 Marcela z Jetětic

press to zoom

vejce od 79 Jarmily z Vlašimi

press to zoom

kuchaře vyšila 206 Marcela z Jetětic

press to zoom

dort ušila 273 Miluška, Lažiště

press to zoom

jméno vyšila 263 Ivana z Krhové

press to zoom

mufiny ušila 176 Iva, Moravské Budějovice

press to zoom

konvičku ušila 29 Anitta S.

press to zoom

meloun vyšila 263 Ivana z Krhové

press to zoom

hrnek ušila 29 Anitta S.

press to zoom

hamburger ušila 176 Iva, Moravské Budějovice

press to zoom

hříbek vyšila 101 Lucka, Nový Hrozenkov

press to zoom

znak ušila 176 Iva, Moravské Budějovice

press to zoom

zádíčka s logem projektu

press to zoom

přáníčko od Verabely

press to zoom

kuchařskou čepici ušila 29 Anitta S.

press to zoom
bottom of page