top of page

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/2

Ondra

Ondra je 9 letý veselý kluk, který v novorozeneckém věku prodělal meningitidu. Následkem toho má DMO spastickou kvadruparézu, TMR, mikrocefalii epilepsii, poškozený zrak. Přes toto vše je opravdu veselý, má rád lidi, i když s dětmi to moc neumí. Miluje vodu, pejsky, rád jezdí na koni. Poslouchá hudbu a hraje na bicí. Také velmi rád chodí na fotbal a fandí Baníku Ostrava.

VĚK

9 let

PROJEKT

312

ODEVZDÁNO

červen 2017

Deka

Dobrý den,

dneska dorazila Deka pro Ondru. Musím uznat, že jsem byla nedočkavá a natěšená jak malá holka. Ondrášek nechápe význam slov čekat, dárek atd. Ale říkala jsem mu, že může trhat papír a na to už se těšil. Netrpělivě jsem vyhlížela pošťáka a pak byl tady. Hodila jsem podpis a podala Ondráškovi balíček. Ten se jen zeptal : Mami můžu trhat? A já s radostí odpověděla : Ano, to je pro Tebe. Jiskřičky v jeho očkách se rozzářily a pustil se do "rozbalování". Jako první se dostal k oslíkovi, což mně velmi mile překvapilo, že má dáreček na víc. Pomazlil se s ním a pokračoval. Trošku jsem mu musela pomoci. Vykoukly na nás dopisy, které musely počkat. Ondra se dostal k dece a já viděla jeho jméno - Ondra a vyšitá píšťalka. Poprvé jsem se málem rozplakala. Poté jsem mu pomohla více a roztáhla deku. Přehodila jsem ji přes něj a začala už fakt bulet. Ondra si hned začal vše "prohlížet" rukama a jen se stále ptal : Můžu? Na fotky jsem skoro neviděla, proto se omlouvám za rozmazání. Opravdu jsem byla dojata. Je překrásná. Ondrovi jsem pomáhala ručičkama jezdit po dece a říkala, co tam má za obrázky. Vše opakoval, na koníkovi chtěl hned jezdit, s pejskem chtěl štěkat, v autě chtěl jezdit, ptáček pípal, loď houkala a jeho Baníček dával gól. Jsem ráda, že je teplo a hned dnes svou deku může vyzkoušet.

Tímto bych strašně moc chtěla poděkovat všem tetám co se na Ondráškově dece podílely a zanechaly tam kus svého srdce. Je úžasné, že jsou mezi námi lidé, co dávají našim dětem, co to už tak mají těžké, krásný dárek opravdu od srdce. Děkuji i za přáníčko pro Ondru a dopis pro mně. Velmi si vás všech vážím a skláním hlubokou poklonu.

Děkujeme děkujeme děkujeme Ondrášek a maminka Barbora

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
bottom of page