top of page

Fanda

Fanda je nesmírně živý a veselý 3letý chlapec s dezintegrační poruchou (poruchou autistického spektra) a s LMR, je též alergický na některé potraviny. František je nejspokojenější venku v přírodě, kde se uzavírá do svého světa. Františkovi rodiče ale dokázali svou trpělivostí a láskou najít do jeho světa cestičku, a tak se Fanda naučil např. používat obrázkové piktogramy. Fanda má rád tučňáčka Pingu, krtečka, mašinku Tomáše a i jiné mašinky s obličejem. Má rád spirály a kulaté tvary. Přestože neumí mluvit a mluvenému slovu moc nerozumí, miluje psaný text a písmenka, která dokáže dlouho zkoumat. Jak píše maminka: „Mám pocit, že v písmenkách si hledá spojení s okolním světem."

 

František má mladšího brášku Vašíka, kterému jsme připravily polštářek s ovečkou.

VĚK

3 roky

PROJEKT

35

ODEVZDÁNO

květen 2013

Deka

Maminka nám napsala:

"Dobrý den, paní Dagmar,

ani nevím, jak dostatečně poděkovat za nádherný dárek, úplně jste mi Vy i Vaše obětavě švadlenky vehnaly slzy do očí, deka i polštář jsou nádherné. Ve skutečnosti mnohem hezčí než jak vypadají na fotkách a je znát, že jejich výroba je opravdu náročná a pracná, máte můj obdiv. Kluci byli nadšení a rozebrali si dárky po svém :)), takže Fanda si zabral místo deky polštář a neustále hladí prstíky ovečku a Vašek tráví čas na dece, zkoumá obrázky nebo se pod ní schovává, každopádně se jí odmítá vzdát. :D Počkám, až si to prohodí a pošlu Vám fotky pro Váš web a stránky FB.

Děkuji za instrukce ohledně praní, ty jsou pro nás důležité, Fanda trávívá s dekou hodně času, všude ji s sebou tahá a mazlí se s ní, takže je často ušmudlaná. Konečné můžeme být pyšní i na tu deku, kterou musíme všude sebou vozit.

Ráda bych poděkovala i za milá slova z dopisu a přáníček, sice nám život postavil nějaké překážky na naší trati, ale zas díky nim potkáváme lidi jako Vy, takže vše zlé je k něčemu dobré. 

Můj muž Vám v minulém týdnu zaslal malou částku jako poděkování z jeho strany, doufám, že v pořádku dorazila. Určitě Vám rádi budeme pomáhat i do budoucna, i když je to jen drobek v nákladech, které jsou s dekami spojené. Chceme tím ale říct, že nebereme Vaši činnost a tento nádherný projekt jako samozřejmost a velmi si Vaší práce a elánu vážíme".

bottom of page