top of page
Deka

Maminka chlapců nám napsala:

"Všechno (deky i polštářky) přišly v pořádku. Ráda bych Vám všem napsala, co se u nás ten den dělo, ale nejsem natolik zdatná pisatelka, abych to dokázala písmeny vystihnout. My všichni jsme měli ten den Vánoce. Už jen to, jak byly dárky krásně v krabici zabaleny do dárkových papírů, s přáníčky, chyběl už jen stromeček :-)

Macík byl z deky nadšený, ale zase svým - popelářským způsobem. Moc oceňuje, že jsou na něm kontejnery všech barev. Rád si doprostřed rozložené deky nanosí barevné kostky a pak si odpad třídí na kontejnerky, co má v rozích deky. Jeho radost je veliká, my to víme a vidíme, i když je jeho svět tolik jiný, než náš, jeho radost je nám čitelná velmi dobře. A věřte, že Macík má na světě těch radostí opravdu nemnoho, miluje jídlo a odpadky. Až mu v teplých dnech vyložím deku na trávník a nanosím na ni jídlo, bude v nebi :-D Teď přemýslí, kam zavěsíme kasář. Není to jednoduché, protože musíme vybrat to nejlepší místo. Možná bude viset ve škole. Ještě musím napsat, že to, jak je deka sestavena a vymyšlena, je úžasná práce. Trochu jsem se bála, aby na ní nebyly nějaké "chyby". Tím, že je Macík popelářem tělem i duší, má vše kolem třídění v malíku, lehce by se mohlo stát, že by našel nějaký zádrhel, např, v barvě, atd, je v tomto velký puntičkář. Ženy, švadlenky, jste úžasné popelářky ! :-)

Standa byl překvapený, že také něco dostal. Bylo vidět, že i ten puberťák, který si hraje na velkého chlapa, je rád, že i on dostane dárek, něco hebkého milého do postele, však se taky ještě rád mazlí, i když to už někdy nechce dávat najevo :-)

Moc Vám všem děkujeme! Pro mě, maminku, je to obrovská věc. Ty děti si ani neuvědomují, co za tím vším je, kolik lidí, práce, materiálu... málokdy se stane, aby pro moje děti někdo něco udělal... k tomu zdarma...DĚKUJI!
Posílám pár fotek. Bohužel jsou některé rozmazané, ale snad z nich i tak bude cítit ta veliká radost."

Marcel

Marcel je 15 letý chlapec s atypickým autismem a lehkou mentální retardací. Jeho postižení vyžaduje dopomoc druhé osoby a soustavný dohled. Marcel má zájem o vše, co se týká odpadů, popelnic, odpoadového hospodářství a třídění odpadů.

 

Marcel má bratra Standu, kterému je 16 let. Pro Standu připravíme polštářek - Standa má rád skateboard, čte dobrodružné knihy. Marcel má ještě dvě maldší sestry - Betynku a Jiřinku. O obou v projektu č.40.

VĚK

15 let

PROJEKT

39

ODEVZDÁNO

září 2013

bottom of page