top of page

Lukášek

Lukášek je 5ti letý autistický chlapec s ADHD a pervazivní vývojovou poruchou. Navštěvuje speciální MŠ, kde se o něj starají báječné paní učitelky, má k sobě i asistentku. Lukáškův zdravotní stav vyžaduje neustálý dohled. Nemá rád hluk, hodně lidí pohromadě. Má sklony k agresivnímu chování, je velmi úzkostný. Jak ale píše maminka: „Lukulka je náš andílek, naše bohatství a jeho pohlazení, úsměv nebo nové pokroky jsou pro nás odměnou a posílením.“

 

Lukášek má rád různé barvy, jen jim říká po svém: mráčková, travičková, srdíčková... Lukášek si rád hraje s fenkou Daisy, s legem i hry na tabletu. Má rád nářadí a kabely.

VĚK

5 let

PROJEKT

41

ODEVZDÁNO

září 2013

Deka

Maminka nám napsala: 

"Dobrý večer, paní Dagmar,

deka dorazila v pořádku. Děkuji Vám a tetičkám – včeličkám, které pro Lukáška deku ušily. Nedočkavě trhal obal balíku a radostně skákal a třepal ručkama, byl nadšený, když objevil kapsář s kostičkami Lega a figurkou indiána. Volal: „Mami, mami, ta deka září jako sluníčko, pojď si sáhnout, to nářadí je jako živé.“ Paní Dagmar, prosím, předejte mé upřímné poděkování všem tetám, které pro Lukáška deku a kapsář šily, děkuji vašemu sdružení, že přinášíte radost a lásku těmto „začarovaným“ dětem.  Lukášek deku vyžaduje na večerní spaní, zachumlá se do ní jako housenka a než usne, hladí ručkou obrázky. Já jsem to krásně obrečela, byly to slzy štěstí a dojetí, nejen nad kouzelnou dekou, ale i nad přáníčky.

Přeji vašemu sdružení hodně sil a zdraví, krásný večer, odcházím pro kapesník, protože už zase brečím dojetím. Srdečně zdraví Isa a Lukášek."

bottom of page