1/1

Andrejka

Andrejka je třináctiletá holčička s mentální retardací. Narodila se přidušená, do pěti let vůbec nechodila a lékaři tvrdili, že chodit již nebude. V pěti letech se postavila na nohy a začala chodit. Kolébá se jako kačenka, ale chodí. Teď bojuje s ucpanými  lymfami na levé noze a již rok jí rodiče musí nohu bandážovat.  Andrejka je zvídavé, upovídané dítě s vadou řeči (má špatnou výslovnost a není jí moc rozumět). Má radost z každé maličkosti, miluje oranžovou barvu. Při svém postižení nemůže její mozeček pochopit, že její bratr, který si s ní hrával je teď upoután na lůžko a nemůže chodit a to ji velice trápí.

Andrejka má starší sestru Kateřinu, pro kterou připravíme polštářek s nápisem "Kometa Brno". Bráška Jiřík je mladší, vypsali jsme pro něj projekt č.58.

Andrejka má ráda Spejbla a Hurvínka a také Pata a Mata.

VĚK

13 let

PROJEKT

59

ODEVZDÁNO

říjen 2013

Deka

Maminka nám napsala:

"Dobrý den, děkujeme velice za krásné deky.

Dětem udělaly ohromnou radost. Jiříček se na ni dívá a usmívá se, Andrejka ji nedala ještě z ruky. Všude ji nosí a když spí, má ji vedle sebe.Chceme všem moc poděkovat a nejen těm, co se podíleli na našich dekách, ale úplně všem. Co děláte, je moc hezké. Co se to stalo Jiříčkovi, moc hodných lidí jsme nepotkali. Spíše těch druhých. Moc děkujeme, jste úžasní lidé."

deku ušily 148 Jana 49 a 149 Ludmila-Erawan

zádíčka deky

vyšila 25 Hana, Rousínov

vyšila 38 Luci R.

vyšila 38 Luci R.

vyšila 38 Luci R.

vyšila 25 Hana, Rousínov

vyšila 86 Marcela Bednářová-stilla

ušila 53 Jamala

ušila 29 Anitta S.

ušila 155 Klára, Bystřice

ušila 155 Klára, Bystřice

ušila 155 Klára, Bystřice

ušila 80 Dagmar T

přáníčko vyrobila 136 Katka

polštářek pro Kateřinu ušila 86 Marcela Bednářová-stilla, obrázek Kometa Brno vyšila 38 Luci R.

přáníčko vyrobila 162 Eva, Vlašim