top of page

Nikolásek

Nikoláskovi bude 5 let, je autista s hyperkinetickým syndromem a SMR. Niky navštěvuje speciální MŠ – logopedickou třídu, kterou díky asistentovi velmi dobře zvládá. Rodiče i asistent mu pomáhají překonávat komunikační bariéry, protože Nikoláskovým největším problémem je mluvení, porozumění a pochopení řeči. Jako podpůrný prostředek používají piktogramy, komunikační tabulky či iPad, doma používají obrázkový denní režim. 

 

Nikolásek už od malička miluje dinosaury. Staví je do řad, kruhů dělá stáda či vytváří příběhy. Dinosaury nazývá „TATUTUJ“, je to i jeho přezdívka ve školce. Miluje také počítače, mobilní telefony, iPady…, které umí velmi dobře ovládat. Rád sleduje i animované pohádky.

Nikolásek má staršího brášku Patrika, pro kterého je vypsaný projekt č.70.

VĚK

5 let

PROJEKT

71

ODEVZDÁNO

listopad 2013

Deka

Maminka nám na facebook napsala:

"Chtěla bych moc poděkovat švadlenkám z Čech, Moravy, Slovenska a Polska, které se podílely na výrobě dek pro mé dva chlapce Patrička a Nikoláska. Švadlence Ivaně děkuji za ušití deky pro Patrička a skvělý nápad s propletenými šňůrkami z kterých měl obrovskou radost. Švadlence Jarunce za ušití deky pro Nikoláska a krásného polštářku navíc. Velkou radost udělaly také dárky a přáníčka. Za přáníčka děkuji Arakis a Katce. Moc si vážím Vaší práce a velkých srdcí." 

bottom of page