1/2

LILA

LILA domov je nestátní zařízení v resortu zdravotnictví. Zřizovatelem je Jihomoravský kraj. Domov pečuje v nepřetržitém provozu o 30 dětí s tělesným, duševním a smyslovým postižením, ve věku od 1 do 10 let. Nejčastější diagnózy jsou dětská mozková obrna, vrozené vývojové vady a psychomotorické retardace.

Děti přijímáme z dětských center nebo z rodin. Poskytujeme jim všestrannou péči, snažíme se o maximální rozvoj jejich schopností  a  možností  s důrazem na mateřský přístup.

O děti pečuje 16 sester a ošetřovatelek v nepřetržitém provozu, vedoucí sestra, tři fyzioterapeuti a nutriční terapeut.  V rehabilitaci využíváme perličkovou koupel, vířivou koupel, magnetoterapii, biolampu, míčkování, gymnastikball atd. Cvičíme podle všech dostupných metod, podle Vojty, Bobatha atd., vždy dle individuálních potřeb konkrétního dítěte a ordinací rehabilitačního lékaře. Základní lékařskou péči zajišťuje pediatr. Rehabilitační lékař a  psycholog dochází do našeho zařízení  pravidelně na konziliární vyšetření. Ostatní specializovanou lékařskou péči zabezpečujeme návštěvou odborných ordinací v Brně.

Vzdělávání zabezpečuje odloučené pracoviště Mateřské školy speciální, základní školy speciální a praktické školy Ibsenka Brno. Všechny děti chodí do mateřské školy a základní školy, pracují s nimi speciální pedagogové podle individuálních vzdělávacích plánů. Spolupracujeme s řadou organizací, se školami, s dobrovolníky. Pořádáme různé akce, besídky, karneval, výlety do cukrárny, do lesa, do ZOO... Rádi jezdíme s dětmi na týdenní ozdravné pobyty. Snažíme se jim dopřát co nejvíce příjemných zážitků.

Děti propouštíme buď zpět do biologické rodiny nebo do pěstounské péče. Pokud se nepodaří najít vhodná rodina, předáváme děti podle jejich schopností do dětského domova se speciální školou nebo do domova pro osoby se zdravotním postižením.

Deka

Dětem bylo předáno celkem 30 dek o rozměru 120 x 150 cm. Na jednotlivých obrázcích se podílely švadlenky: Vave, Hana Rousínov, Jiřina Třemošná, Lucka Nový Hrozenkov, ZŠ Náchod, Radio Proglas, Helena Vajda, Verasol Dvůr Králové, Zlatka Bohumín, Monika Černovír, Hanina Svoboda n. Úpou...

deku kompletně ušila
ušila Vlaďka, Úsobrno
3D obrázky uháčkovala Hanina, Svoboda n. Úpou, deku ušila Dana, Orlová
ušila Jiřina Jakubcová
ušila Dagmar T.
ušila Iveta, Sázava
deku ušila Vlaďka Úsobrno
ušila Jamala
ušila Lenhulka
ušila Jitka
obrázky na deku poslala paní Hoblová, Deblín a deku ušila Jamala
ušila Šavi, Březolupy
ušila Lenka, Stínovlas
deku ušila Hanka K-M
deku ušila Renata - pudlice
deku kompletně ušila Iva Kaletová
deku ušila Jiruska
deku ušila Zuzana Dolínková - Klub klasiček Praha
deku ušila Ludmila Matějková
deku ušila Dáša z Jihlavy
deku ušila Jitule, Louny
deku ušil Klub klasiček Praha
deku ušila Zdena Kopecká
deku ušila Šavi, Březolupy
deku ušila Zdena Kopecká
deku ušila Hanka K-M
Zobrazit více
Napište nám

Deky z lásky, z.s.

Žižkovo náměstí 267

258 01  Vlašim

dagmar@dekyzlasky.cz

Účet pro veřejnou sbírku u UniCredit bank

č.1197663004/2700

  • White Facebook Icon

© 2017 Deky z lásky, z.s.