top of page

Lukášek

Lukáškovi jsou 3 roky. Od jeho narození se rodiče dozvídali různé diagnózy – sluchová vada, zrakové postižení. Lukášek měl navzdory rehabilitacím velmi opožděný PM vývoj a díky tomu mu v jeho roce zjistili vzácný typ chromoz. aberace. Podstoupil také 2 vážné operace hlavičky z důvodu předčasně srostlých lebečních švů. Lukášek navzdory všem svým handicapům nic nevzdává a díky své povaze a mnoha různým terapiím se i přes nepříznivé prognózy posouvá ve vývoji výrazně vpřed. I rehabilitační paní doktorka byla při poslední kontrole příjemně překvapena, že je Lukášek navzdory celkové hypotonii schopen lézt po čtyřech. Rodiče neztrácí tedy naději a dál Lukáška podporují v domácím cvičení i terapiích s vírou, že se jednoho dne postaví na nohy. Více o stavu Lukáška se dozvíte zde https://www.donio.cz/pomoc-pro-lukaska-bojujiciho-s-velmi-vzacnym-onemocnenim

Lukášek má rád zelenou barvu (mint) a šedou. Obrázky na dece by měly obsahovat různé stroje a přístroje a nebo má rád zvířátka, co potkává na terapiích - koně, psy. 

Lukášek má starší sestřičku Aničku (7 let), které ušijeme polštářek a to nejlépe s jednorožcem. 

VĚK

3 roky

PROJEKT

441

červen 2022

VYPSÁNO

Co potřebujeme

Lukáškovi ušijeme deku o rozměru 100 x130 cm. Budeme potřebovat 9 obrázků umístěných na středu čtverců o rozměru 28x28 cm i s přídavky na švy.

 

1. jméno - Helena Vajda

2. zemědělský stroj - Helena Vajda

3. stavební stroj - Helena Vajda

4. kůň - Marcela z Jetětic

5. pes - Marcela z Jetětic

6. traktor - Ivana z Krhové

7. vlečka se zvířátky - Ivana z Krhové

8. vlečka se zvířátky - Ivana z Krhové

9. pejsek - Líba, Třeboň

deku ušije - Jiruska, Třinec

polštářek pro Aničku ušije - 

                                           - obrázek vyšije Marcela z Jetětic

bottom of page