top of page

Patriček

Patričkovi je 7 let. Patriček silně nedoslýchá na obě ouška. V oblasti motoriky je DMO s triparetickou a spastickou formou, má postiženou levou horní a obě dolní končetiny. Pohybuje se „chůzí“ ve vysokém kleku, obchází nábytek a stěny. Mimo domov užívá invalidní vozík. Mentálně se Patričkův vývoj zastavil na 20. měsíci, umí vyjádřit potřebu žízně a hladu. Uměl asi 10 slov, ale dětský autismus způsobuje, že nabyté dovednosti mohou během jednoho dne opět vymizet. 

 

Patriček má rád měkké věci na mazlení (plyšáky, polštářky, deky…) a tkaničky, šňůrky či provázky všeho druhu. S jinými hračkami si nehraje, ani na pohádky se nedívá.

Patriček má mladšího brášku Nikoláska, pro něj je vypsán projekt č.71.

VĚK

7 let

PROJEKT

70

ODEVZDÁNO

listopad 2013

Deka

Maminka nám na facebook napsala:

"Chtěla bych moc poděkovat švadlenkám z Čech, Moravy, Slovenska a Polska, které se podílely na výrobě dek pro mé dva chlapce Patrička a Nikoláska. Švadlence Ivaně děkuji za ušití deky pro Patrička a skvělý nápad s propletenými šňůrkami z kterých měl obrovskou radost. Švadlence Jarunce za ušití deky pro Nikoláska a krásného polštářku navíc. Velkou radost udělaly také dárky a přáníčka. Za přáníčka děkuji Arakis a Katce. Moc si vážím Vaší práce a velkých srdcí." 

bottom of page